Niemcy kradną Polakom dzieci. Profesor Mech o polityce prorodzinnej Niemiec i ich demografii

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Dziś na wGospodarce prof. Cezary Mech opisuje proceder „kradzieży” polskich dzieci przez Niemców. Krytyka tego procederu odezwała się w samych Niemczech.

Kardynał Joachim Meisner arcybiskup Kolonii ostro ocenił politykę demograficzną Niemiec stwierdzając: „Nie możemy odbierać Hiszpanom czy Portugalczykom młodzieży, a zatem ich przyszłości, bo to jest egoizm”.

Profesor Mech wskazuje na politykę prorodzinną Niemiec i ich demografię. Według niego to one stoją właśnie za takim a nie innym postępowaniem naszego zachodniego sąsiada.

Podobnie European Inteligence Unit tuż przed Dniem Dziecka w artykule „Germany’s demographic challenge” zauważa że mimo iż kraje posowieckie (w tym Polska) są również dotknięte kryzysem demograficznym, to jednak będą podstawowym źródłem imigracji do Niemiec przez kolejne lata. A wg EIU starzejące się społeczeństwo Niemiec mimo prowadzenia polityki prorodzinnej na poziomie wyższym niż w Wlk. Brytanii mają trudność osiągnięcia zastępowalności pokoleń jak to się udało w Anglii i Francji. Dlatego dzięki kryzysowi gospodarczemu w Europie i dodajmy sposobowi jego rozwiązania opartemu na swobodzie przepływu pracowników z krajów dotkniętych kryzysem, już nawet 1 mln Greków wyemigrowało do Niemiec. Kraje w kryzysie na równi z byłymi „satelitami sowieckimi” na równi z byciem odbiorcą produktów i inwestycji niemieckich stały się dostarczycielami młodzieży.


Więcej na ten temat dziś wGospodarce.pl!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Sklepiku.pl gdzie do nabycia są: bajki,literatura dla dzieci i

młodzieży,podręczniki szkolne i wiele innych książek o różnorodnej tematyce.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych