Aleksander Smolar: Platforma nie podbije już serc, może odzyskać umysły. "SLD i Miller to naturalny przyszły koalicjant”

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
PAP
PAP

„Łatwo znaleźć przyczyny spadków sondażowych PO. Tusk na początku, po dojściu do władzy, znalazł język, który trafiał do obolałego społeczeństwa. Z czasem ten język stał się pusty. Powtarzanie: - €˜Jak PO będzie u władzy, to Unia da nam szmal’ jest już za słabe. Ludzie przestają wierzyć w PO. Tendencja jest schyłkowa. Są duże szanse, że PiS wygra następne wybory” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Aleksander Smolar.

„Platforma nigdy nie podbijała ludzkich serc, ale jest jeszcze szansa, że odzyska umysły. Ratunkiem dla niej może być m.in. szukanie nowych koalicjantów. SLD i Miller to naturalny przyszły koalicjant” - uważa politolog.

„Gowin i konserwatyści wyraźnie stawiają na upadek PO. To może zacząć się rozszerzać. W sytuacjach schyłkowych, a wydaje się, że w takiej sytuacji jest PO, pojawiają się ludzie, którzy zaczynają szukać miejsca gdzie indziej” - twierdzi Smolar w RMF FM.

„Jeśli chodzi o Schetynę, on nie ma możliwości politycznego istnienia poza PO. Schetyna dziś chce tylko zagwarantować sobie miejsce i rangę w partii” - dodaje.

„Obserwujemy dziś umiarkowany wizerunek prezesa PiS. Jarosław Kaczyński już taki był - przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku. Potem się zmienił. Jeśli chodzi o Kaczyńskiego, ja nie wiem, co jest w nim wilkiem, a co owcą… On chyba sam nie wie - mówi gość RMF FM.

Prezes Fundacji im. Stefana Batorego uważa, że wizyta marszałek Kopacz w Chinach „to trochę niesmaczne”, ale rozpętana w Polsce kampania przeciwko tej wizycie nam szkodzi.

Więcej na RMF24.pl.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl: "Polska Naszych Marzeń"+ Cd Film "Lider"

Jarosław Kaczyński

Jest to bardzo osobista, a jednocześnie przenikliwa ocena sytuacji współczesnej Polski, osób rządzących i sprawujących wysokie urzędy państwowe, pogłębiona ogromną wiedzą historyczną oraz analizą dawnej i obecnej polityki zagranicznej. Autor odsłania nie zawsze uczciwe mechanizmy władzy, odnosi się także do sytuacji w szkolnictwie, sądownictwie, armii i mediach publicznych. Wskazuje patologie i proponuje konkretne działania naprawcze. Przedstawia program, który pozwoli Polsce stać się „Polską naszych marzeń” – państwem o silnej pozycji na świecie, praworządnym, bezpiecznym, mającym dobrze wykształconych obywateli, rozwijającym się gospodarczo i kulturalnie. Opisuje również tęsknotę za tymi, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej, zwłaszcza swój ból po stracie brata.

 

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych