Nagonka na prof. Pawłowicz zbiera żniwo. Poseł otrzymała wściekłe, obelżywe pogróżki: "Znajdę tylko okazję to cię k... zabiję"

fot. PAP / T. Gzell
fot. PAP / T. Gzell

"Marsz Szmat" maglowany był przez TVN24 przez okrągły tydzień. O meritum dyskutowano niewiele. Skoncentrowano się na jednej, zmanipulowanej w dalszym przekazie wypowiedzi prof. Krystyny Pawłowicz.

Cytowana przez poseł treść zaproszenia na nocną imprezę "Sodoma. Zdziry & libertyni", będącą zwieńczeniem 1. Warszawskiego Marszu Szmat została przedstawiona jako zespół obelg skierowanych pod adresem roznegliżowanych marszowiczów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prof. Pawłowicz zaatakowana za sformułowania, którymi określili się sami organizatorzy "Marszu Szmat"

 

Na skutki nie trzeba było długo czekać. Poseł Pawłowicz otrzymała maila z pogróżkami:

Znajdę tylko okazję to cię k... zabije homofobie p... a biuro wiem gdzie masz dzi... i twoje dni są policzone szmato!

Jak poinformowała nas dyrektor biura poselskiego, prof. Pawłowicz złoży dziś zawiadomienie do prokuratury w sprawie stosowania gróźb karalnych.

Co na to minister Boni, tak żywo zwalczający mowę nienawiści? Czy tropiciele mowy nienawiści, znajdujący akty agresji w niemal każdej krytycznej wypowiedzi ludzi prawicy, uznają te skandaliczne pogróżki za przekroczenie granic? Co na to dziennikarze TVN24?

Kolejny raz sprawdza się w tym wypadku znana od wieków zasada, że nie uszanuje innych ten, kto nie szanuje samego siebie. Trudno spodziewać się ogłady od środowiska, które uważa się za zdziry, szmaty i niewolnice. wystarczy przeczytać treść zaproszenia, jakie do siebie kieruje:

…dziwki i dżentelmeni, damy i żigolaki, kurtyzany i alfonsi, napalone queery i wyzwoleni feminiści, cudzołożnice i jawnogrzesznicy, fetyszystki i transwestyci, córy Koryntu i sukinsyni, nierządnice i sutenerzy, dominy i niewolnicy, ladacznice i stręczyciele, dewiantki i puszczalscy, święte prostytutki i sprośni utrzymankowie, sodomitki i zbereźnicy, poliamorystki i swingerzy, wszetecznice i rozpustnicy, nimfetki i satyrzy, bezwstydnice i erotomani, cyklistki i pedały… to jest nasza noc. Duszą, ciałem i seksem świętujemy 1. warszawski Marsz Szmat (Slutwalk).


 

Dlaczego jednak akcja została wsparta przez publiczne media? Kto w programie Czwartym Polskiego Radia podjął decyzję o przychylnym zaopiniowaniu tej inicjatywy?

 

Marzena Nykiel

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.