Matematyka dziennikarzy TVN24. Policja mówi o 150 tys. osób protestujących we Francji, organizatorzy - o milionie, a TVN doliczył się kilkuset osób

Fot. Zrzut ekranu ze strony /profil Marszu Niepodległości
Fot. Zrzut ekranu ze strony /profil Marszu Niepodległości

We Francji nie ustają protesty w obronie tradycyjnej rodziny. Manifestujący przeciw przyznaniu homoseksualistom praw do adopcji dzieci wyszli po raz kolejny na ulice Paryża. Według organizatorów - było ich nawet milion, według danych policji - 150 tysięcy osób. Tak czy inaczej - potężna grupa protestujących. O szczegółach wydarzenia pisaliśmy na wPolityce.pl

CZYTAJ WIĘCEJ: Francuzi nie przestają protestować przeciw tzw. małżeństwom homoseksualnym. Na paryskich ulicach manifestowało ponad 150 tys. osób!

Liczby te - jak i chyba samo wydarzenie - musiało jednak mocno nie spodobać się dziennikarzom i wydawcom portalu TVN24. Strona internetowa tej stacji informacyjnej podała bowiem - co widać na załączonym zrzucie ekranu - że manifestujących było... zaledwie kilkaset. A przy tym - 4,5 tysiąca policji! W normalnym przypadku zwrócilibyśmy uwagę, że po prostu redaktor zapomniał o słowie "tysięcy", ale że to nie pierwsze dziwne liczenie tej stacji, postanowiliśmy zwrócić na to uwagę.

Doprawdy, zabawna to matematyka dziennikarzy TVN24. Dla porównania pokazujemy kilka zdjęć z marszu, może w ten sposób doliczą się państwo tych "kilkuset osób"?

svl, tvn24.pl, profil Marszu Niepodległości na FB

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...