Nowy numer tygodnika "Sieci" już w kioskach! Tematem numeru dziennikarskie śledztwo w sprawie badań ofiar katastrofy smoleńskiej. ZOBACZ OKŁADKĘ

Już w najbliższy poniedziałek, 27 maja br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi dziennikarskie śledztwo Marka Pyzy przynoszące zaskakujące wyniki badań krwi ofiar katastrofy smoleńskiej.

WIDEO: Marek Pyza - Tygodnik "Sieci": Krew mówi za ofiary - nowe fakty ws. tragedii smoleńskiej

Zuzanna Kurtyka pisze o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, a Kamila Łapicka rozmawia z aktorem Janem Kobuszewskim.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka. Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Piotrem Naimskim, posłem PiS, byłym szefem UOP, w rządzie PiS ministrem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych, który mówi:

W ostatnich 400 latach nie było rosyjskiego rządu, który by nie chciał dominacji nad Polską. Ale dodam: Polska wciąż jest.

Tematem tygodnia jest dziennikarskie śledztwo Marka Pyzy, który pisze:

Dotarliśmy do wyników badań krwi ofiar tragedii smoleńskiej. To kolejny dowód, który może być pomocny w określeniu przyczyn katastrofy. I niestety kolejny, który zignorowali polscy śledczy.

Ponadto w najnowszym numerze „Sieci” Marcin Wolski szuka miejsca dla premiera Donalda Tuska.

Tusk popełnił więcej błędów niż którykolwiek z jego poprzedników

– pisze dziennikarz.

I to w sytuacji, gdy los parokrotnie wciskał mu w ręce złoty róg.

Natomiast Zuzanna Kurtyka pisze o rotmistrzu Witoldzie Pileckim:

Smutne jest to, że ani Witold Pilecki, ani Janusz Kurtyka sami już się nie obronią przed tymi, którzy ich oczerniają, tym bardziej, że Instytut Pamięci Narodowej broni się stanowczo za słabo. Myślę więc, że każda pomoc w tej sprawie jest ważna.

W numerze również Kamila Łapicka rozmawia z Janem Kobuszewskim, który opowiada między innymi o swojej roli marzeń:

Zawsze moim marzeniem było zagranie „Cyrana de Bergerac”, ale dzisiaj to już absolutnie niemożliwe. To już nie te lata i nie ta sprawność. Wcześniej mogłem zagrać tę rolę, bo byłem sprawny fizycznie i szermierczo, zewnętrznie bardzo charakterystyczny, jednak z duszą romantyczną jak Cyrano.

Redakcja „Sieci” przygotowała także ciekawy konkurs dla dzieci z okazji ich święta - „Polska, moja Ojczyzna”. Wystarczy wykonać dowolną techniką pracę plastyczną, której motywem przewodnim będzie ojczyzna. Do wygrania – wiele atrakcyjnych nagród.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski” znajdują się również m.in. Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Marek Król, Dorota Łosiewicz, Piotr Zaremba, Wiktor Świetlik.

Dyrektor artystyczny „Sieci”, Michał Korsun, w charakterystyczny dla siebie sposób komentuje rzeczywistość. Tym razem odnosi się do pomysłu założenia partii przez Kubę Wojewódzkiego.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości 100 stron. Dostępny będzie od 27 maja w cenie 3,90 zł.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecamy wSklepiku.pl: "wPolityce.pl Polska po 10 kwietnia 2010 r."

autorzy:Artur Bazak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Paweł Nowacki, Izabella Wierzbicka

W książce znalazły się analizy publicystów oraz wzruszające wspomnienia Czytelników związane z wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku. Teksty w niej zawarte pozwalają zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku.

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...