Już dziś można kupić pierwszy numer lewicowej gazety codziennej „Dziennik Trybuna”, której redaktorem naczelnym jest Robert Walenciak - informuje Sojusz Lewicy Demograficznej na swojej stronie internetowej.

„Dziennik Trybuna” ma ukazywać się od poniedziałku do piątku. Czytelnicy znajdą w niej takie działy jak kraj, zagranica, gospodarka i opinie.

Zachowujemy tradycyjną strukturę gazety, zależy nam by czytelnik się dobrze czuł ją czytając. Dobry komentarz i dobra analiza to będzie wyróżniać naszą gazetę

- powiedział Robert Walenciak.

Odbiorcami gazety mają być dwie różne grupy czytelników.

Czytelnicy dawnej “Trybuny” oraz ludzie o poglądach lewicowych, którzy poszukują dla siebie medium. Dziennik poruszać będzie m.in. sprawy związane z gospodarką, sprawami socjalnymi czy kwestiami obyczajowymi.

Chcemy patrzeć na rzeczywistość inaczej niż przez linię podziału PO PiS. Jest wiele środowisk, które nie mogą przebić się do głównego nurtu mediów . Głównym tematem pierwszego numeru będzie postulat przywrócenia punktów za pochodzenie na studiach.

Redakcja “Dziennika Trybuna” liczy kilkanaście osób. Walenciak nie ma zastępcy, ale w zespole jest dwóch sekretarzy redakcji - Marek Adamski i Jacek Pawilonis. Szefem działu krajowego została Ewa Rosolak, a działu zagranicznego - Katarzyna Matuszewska.

Komentatorami gazety będą Piotr Gadzinowski i piszący dla portalu Lewica.pl Piotr Szumlewicz. Z tgazetą współpracować będą też m.in. Agnieszka Wołk-Łaniewska, Ilona Witkowska i Przemysław Witkowski. Walenciak planuje też stworzenie siatki korespondentów, którzy dostarczać będą informacji z terenu.

„Dziennik Trybuna” od poniedziałku do czwartku ukazywać się będzie w objętości liczącej 16 stron i w cenie 1,50 zł. Natomiast w piątki gazeta liczyć będzie 24 strony, dołączany będzie do niej dodatek telewizyjny, a jej cena wyniesie 2 zł. Wydawca planuje także co jakiś czas dołączać wkładki na różne tematy.

Nakład gazety wynosić będzie 60-70 tys. egz.

Liczymy na sprzedaż w wysokości 25-30 tys egz.

- zapowiada Walenciak. Wejście na rynek tytułu mają wspierać działania promocyjne w punktach sprzedaży oraz na Facebooku. Tytuł drukowany będzie w drukarniach Polskapresse.

Wydawcą “Dziennika Trybuna” będzie firma Edusat. Pieniądze na projekt wyłożył politolog Jarosław Podolski, zwierzchnik kilku prywatnych uczelni wyższych, m.in. prezydent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

CZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ PIERWSZEGO WYDANIA: Skoro nowa "Trybuna" sięga po tak radykalny język sprzeciwu wobec III RP i Tuska, to znak, że zmiana w Polsce jest naprawdę blisko!