Rosja: Depardieu otworzy restaurację i zagra w filmach o Kaukazie

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. Wikipedia
Fot. Wikipedia

Gerard Depardieu, który od lutego jest zameldowany w Sarańsku, stolicy republiki Mordowii w Federacji Rosyjskiej, ma wkrótce otworzyć tam restaurację, która "ma przyciągnąć młodych, przedsiębiorczych ludzi" - poinformowały w poniedziałek lokalne władze.

W poniedziałek aktor zarejestrował się w Sarańsku jako przedsiębiorca, załatwiając tym samym formalności, które pozwolą otworzyć restaurację.

Sarańsk położony jest około 650 km na południe od Moskwy; Depardieu, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo z rąk prezydenta Władimira Putina postanowił zamieszkać z dala od stolicy Rosji, "w której jest duży ruch, a to jest bardzo stresujące" - cytuje aktora agencja EFE.

Władze Mordowii zaproponowały gwiazdorowi w styczniu, aby został ministrem kultury ich republiki, ale Depardieu odmówił, mówiąc: "Jestem ministrem kultury świata".

Prócz restauracji aktor ma też inne plany, które zamierza zrealizować w Rosji - przygotowuje się do zagrania w dwóch filmach o północnym Kaukazie, które będą realizowane w Moskwie i Czeczenii - podaje EFE.

Depardieu, który również w swojej nowej ojczyźnie pragnie uchodzić za znawcę kuchni, ma już kilka restauracji w rodzimej Francji.

Gerardowi Depardieu we Francji zarzuca się, że opuścił ojczyznę, by nie płacić 75-procentowego podatku dla bardzo zamożnych. Prezydent Putin, który nazwał go swoim przyjacielem, na początku roku wydał dekret nadający aktorowi rosyjskie obywatelstwo.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych