Już w najbliższy poniedziałek, 20 maja br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi temat molestowania seksualnego w parach homoseksualnych, rozmowa z architektem Czesławem Bieleckim, działaczem „Solidarności” w czasach PRL oraz obrona rotmistrza Witolda Pileckiego autorstwa profesora Jana Żaryna.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka. Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Czesławem Bieleckim, architektem, w czasach PRL działaczem „Solidarności”, wydawcą podziemnym, politykiem konserwatywno-liberalnym, który mówi:

Nie można rządzić krajem, jeśli wyjeżdża się na weekend w czwartek wieczorem lub w piątek rano, a wraca w poniedziałek po południu. Polska to kraj, w którym rządzenie wymaga stałej uwagi, gdzie trzeba mieć oczy dookoła głowy, gdzie trzeba wszystko kontrolować.

Temat tygodnia porusza kwestię molestowania seksualnego w parach homoseksualnych.

Wychowankowie par gejowskich częściej są molestowaniseksualnie w domu, myślą o samobójstwie, korzystają z pomocy psychoterapeutów i napotykają problemy z budowaniem trwałych związków

– pisze Agnieszka Żurek w materiale „Tęczowy dramat zamiast idylli”.

Profesor Jan Żaryn, historyk odnosi się do publikacji prof. Andrzeja Romanowskiego o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, zamieszczonej w tygodniku „Polityka”.

Prof.. Romanowski swoją publikacją o rotmistrzu chciał upiec dwie pieczenie naraz: zohydzić bohatera narodowego oraz zdezawuować pracowników IPN

– twierdzi prof. Jan Żaryn.

Ponadto w numerze Kamila Łapicka rozmawia z Joanną Moro, filmową Anną German o serialu, płycie i… dorastaniu. Aktorka opowiada:

Ludzie stawiają mi wyżej poprzeczkę i ich opinia jest dla mnie ważna, ale zawsze idę za głosem swojego serca. Idę własną drogą i mam nadzieję, że będzie prawa, dobra i wartościowa.

Marzena Nykiel w materiale „Światowy zając” pisze o nowej produkcji dla dzieci przygotowanej przez studio filmowe Se-ma-for:

Po 12 latach przerwy Se-ma-for wyprodukował pierwszy lalkowy serial dla dzieci. „Zajączkiem Parauszkiem” zainteresowało się już 30 zagranicznych stacji telewizyjnych. Nie ma w tym gronie Telewizji Polskiej.

Z kolei Ewa Wesołowska podaje przykłady sukcesów odnoszonych przez młodych ludzi: 1/3 firm zarejestrowanych w ubiegłym roku stworzyły osoby poniżej trzydziestki”.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski” znajdują się również m.in. Piotr Zaremba, Jerzy Jachowicz, Jolanta-Gajda Zadworna, Dorota Łosiewicz, Grzegorz Górny, Wiktor Świetlik.Dyrektor artystyczny „Sieci”, Michał Korsun, w charakterystyczny dla siebie sposób komentuje rzeczywistość. Tym razem przedstawią minister Joannę Muchę w kontekście ustaleń Najwyższej Izby Kontroli dotyczących organizacji koncertu Madonny na warszawskim Stadionie Narodowym.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości 100 stron. Dostępny będzie od 20 maja w cenie 3,90 zł.