Prof. Chodakiewicz w Polsce z książką "O prawicy i lewicy". Zapraszamy na spotkania autorskie!

Trasa autorska wokół książki prof. Marka Jana Chodakiewicza „O prawicy i lewicy”, maj-czerwiec 2013 r.:

 

Warszawa-Praga – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem pt. „Co to znaczy być dziś Polakiem?”, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 14 maja, godz. 18, sala kurialna Diecezji Warszawsko-Praskiej, ul. Floriańska 3.

Warka – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem pt. „Problemy geopolityczne Polski – między Unią Europejską a Rosją”, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 15 maja, godz. 17.30, Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Warszawska 45, sala na piętrze.

Warszawa – spotkanie autorskie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, 17 maja, godz. 17, Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy, stoisko 183/sektor D18).

Warszawa – spotkanie autorskie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, 18 maja, godz. 15, Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy, stoisko 183/sektor D18).

Warszawa – spotkanie autorskie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, 19 maja, godz. 13, Warszawskie Targi Książki (Stadion Narodowy, stoisko 183/sektor D18).

Warszawa-Ursus – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 22 maja, godz. 18, Ośrodek Kultury Arsus, ul. Traktorzystów 14, spotkanie prowadzi red. Stanisław Michalkiewicz.

Lublin – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem pt. „Dlaczego w Polsce nie ma Ameryki?”, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 23 maja, godz. 16.30, Aula Duża Wydziały Humanistycznego Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej (Plac Curie-Skłodowskiej 4).

Lublin – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 23 maja, godz. 18.30, sala konferencyjna Hotelu Mercure Lublin Centrum, Al. Racławickie 12.

Wołomin – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 24 maja, godz. 18, Miejski Dom Kultury, ul. Mariańska 7.

Kraków – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 27 maja, godz. 16.00, Uniwersytet Ekonomiczny.

Kraków – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 27 maja, godz. 18.30, siedziba Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, ul. Piłsudskiego 27.

Tarnów – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 28 maja, godz. 18, Aula im. Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym, ul. Narutowicza 38.

Radom – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 29 maja, godz. 18, Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16.

Stargard Szczeciński – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 31 maja, godz. 18.

Świnoujście – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 1czerwca, godz. 12.

Szczecin – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 1 czerwca, godz. 18.

Kołobrzeg – spotkanie w Klubie Gazety Polskiej z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 3 czerwca, godz. 18, Hotel Sand, ul. Zdrojowa 3.

Koszalin – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 4 czerwca, godz. 17.30, Klub pocztowy „Pod Złotą Trąbką”, ul. Andersa 22 (Poczta Główna, wejście od ul. Racławickiej).

Gdynia – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 5 czerwca, godz. 17.30, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33.

Gdańsk – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 6 czerwca, godz. 18, sala Akwen w siedzibie NSZZ „Solidarność, ul. Wały Piastowskie 24.

Sopot – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 8 czerwca, godz. 18.

Lębork – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 8 czerwca, godz. 19, Aula Jana Pawła II przy Sanktuarium św. Jakuba, ul. Basztowa 8.

Katowice – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, autorem książki „O prawicy i lewicy”, poświęcone amerykańskiemu systemowi politycznemu, 17 czerwca, godz. 17, sala parafialna kościoła św. Piotra i Pawła, ul. Mikołowska 32.

Wrocław – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 18 czerwca, godz. 18, Sala Czarna Hotelu Tumski, Wyspa Słodowa 10.

Warszawa – spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, połączone z promocją jego najnowszej książki „O prawicy i lewicy”, 19 czerwca, Traffic Club, ul. Bracka, w spotkaniu weźmie również udział prof. Leszek Żebrowski.

 

Marek Chodakiewicz w "O prawicy i lewicy" w tradycyjny dla siebie – naukowy, ale przystępny i precyzyjny – sposób opisuje teorię, historię i praktykę lewicy oraz (znacznie szerzej) prawicy – od Rewolucji Francuskiej, przez kontrrewolucję, klasyków myśli politycznej i rzeczywistość PRL i ruchu antykomunistycznego po dzień dzisiejszy, przedstawiony w perspektywie europejskiej, amerykańskiej i polskiej. Przy okazji wprowadza do obiegu kolejne terminy: kleptokratów „liberałów” czy szantażu antysemickiego, oraz odpowiada na pytanie czy Cywilizacja Zachodnia to rzeczywiście „ciemnogród”? Katechizm prawicy dla osób mniej zaznajomionych z teorią i praktyką myśli i ruchów politycznych, ale również dla prawdziwych politycznych wyjadaczy.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz o książce:

Byłem bardzo młody, kiedy wziąłem do ręki pierwsze wydanie książki „O prawicy i lewicy”. Cechą charakterystyczną publicystyki politycznej i historycznej było nowatorstwo i wola zerwania z tym, co na prawicy archaiczne i niemodernizacyjne. Marek miał inną perspektywę. Nie unieważniając dawnych prawideł, zasad i dorobku naszych mistrzów, potrafił ukazać ich dorobek w zupełnie nowej perspektywie – zarówno przez pryzmat nowych zagrożeń, które szykowała światu lewica, jak również, szczególnie niedocenianej w tamtym czasie, potrzebie profesjonalizacji i patriotycznego coachingu.

 

CZYTAJ TAKŻE: TYLKO U NAS. Fragment nowej książki prof. Chodakiewicza pt. "O prawicy i lewicy". "Z czego wynikała zdrada intelektualistów w czasach komunizmu?"

 

Do nabycia w Sklepiku.pl:"Między Wisłą a Potomakiem"

autor:Chodakiewicz Marek Jan

Po co i komu potrzebna jest Polska?
Europa Środkowa: Intermarium czy post-Sowiecja?
Jaką rolę odgrywa KGB w dzisiejszej Rosji?
Dlaczego istnieją dwie Ameryki?
Kto prowadzi w geopolitycznym wyścigu o wodę i ropę?
Co się dzieje w świecie służb specjalnych?
Jak zachować chrześcijański charakter cywilizacji zachodniej?
Na te - i nie tylko - pytania odpowiada waszyngtoński "insider" i jeden z najlepszych analityków "polskiej duszy", laureat Nagrody im. Józefa Mackiewicza, historyk Marek Jan Chodakiewicz.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych