Niezwykła płyta "Panny wyklęte" - zapraszamy na koncerty Maleo Reggae Rockers i gości

Darek Malejonek i muzycy Maleo Reggae Rockers spędzili wraz z gośćmi wiele godzin w studio nagrywając materiał na płytę "Panny Wyklęte". Należy spodziewać się czegoś niezwykłego.

CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Dariusz Malejonek: "Następcy tych, którzy zabijali Żołnierzy Wyklętych nadal działają, dalej mają dużo do powiedzenia i mają wielkie wpływy"

Płyta poświęcona dziewczynom z ubeckich więzień zostaje wydana w ramach obchodów Roku Żołnierzy Wyklętych zainicjowanego przez Fundację Niepodległości. Jest kontynuacją płyty "Morowe Panny" wydanej w 2012 roku przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Był to projekt, którego ideą jest ukazanie historii kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim w nowatorski sposób. Oparte na faktach teksty piosenek zostały osadzone w rozmaitych, współczesnych stylach muzycznych.

Album był hołdem złożonym kobietom walczącym o Polskę i tak powinien być traktowany. Ukazuje losy kobiet, którym przyszło żyć w niełatwych okolicznościach, a mimo to były dzielne, zaradne i pełne zapału.

Szczególnie wyróżnioną postacią na płycie jest postać Danuty Siedzikówny "Inki". Poświęcono jej dwie piosenki wykonane przez Kasię Malejonek, córkę Maleo, oraz raperkę Lilu. Oprócz nich do pracy nad płyta zaproszono wokalistki reprezentujące różne gatunki muzyczne min. Halinę Mlynkovą, Paulinę Przybysz, Marikę, Monę, Melę Koteluk, Anię Rusowicz, Kasię Kowalską i Marcelinę.

Koncert "Panny wyklęte" odbędzie się 11 maja 2013 o godz. 19 w Teatrze Syrena. Na scenie pojawią się wokalistki: Ania Brachaczek, Gonix, Halinka Młynkowa, Ifi Ude, Kasia Kowalska, Kasia Malejonek, Lilu, Marcelina, Mona, Paresłów (Dora i Fala). Zapowiadana jest także seria koncertów promujących płytę.

Obchody Roku Żołnierzy Wyklętych, są związane z 50. rocznicą śmierci ostatniego partyzanta podziemia niepodległościowego, żołnierza AK, sierż. Józefa Franczaka ps. Lalek. Zginał w potyczce z funkcjonariuszami SB i ZOMO podczas obławy 21 października 1963 r.niedaleko miejscowości Piaski na Lubelszczyźnie. Poległ osiemnaście lat po oficjalnym zakończeniu działań wojennych.

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.