Europa za kilka lat będzie federacją. Przewodniczący KE Jose Manuel Barroso zdradza niepokojące plany

fot. wikipedia
fot. wikipedia

Już za kilka lat Europa stanie się federacją - poinformował przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Telegraph”.


Jak twierdzi Barosso to,  co dziś brzmi jak polityczne science-fiction, wkrótce stanie się rzeczywistością dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. I to niezależnie od tego, czy są w strefie euro, czy nie.

Chcemy wyłożyć wszystkie elementy tej sprawy na stół, w jasny i konsekwentny sposób

– mówił przewodniczący Komisji Europejskiej. Jak wyjaśnił  Barroso więcej szczegółów na temat przyszłej federacji europejskiej ma zostać ujawnionych w maju 2014 roku, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Stwierdził też:

Uważam, że główne polityczne siły w Europie powinny przejąć inicjatywę, porzucić konformizm i poprowadzić tę debatę, zamiast oddawać ruch siłom eurosceptycznym bądź eurofobicznym

- mówił Barroso.

Czyżby Unia Europejska zamierzała zagrozić państwowości swoich członków? Przekształcić Europę w twór na kształt Federacji Rosyjskiej?  Tak kategoryczne deklaracje w ustach prominentnego europejskiego polityka brzmią nie tyle fantastycznie, co niepokojąco. Wręcz groźnie.

ansa/interia.pl/The Telegraph

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Sklepiku.pl gdzie do nabycia są m.in:"Europa i Polska na przełomie XX i XXI wieku"

"Europa i Polska na przełomie XX i XXI wieku"składa się z dwu, wyraźnie wyodrębnionych, części. Pierwsza jest poświęcona Europie z przełomu wieków, a druga odnosi się do Polski. Czternaści tworzących pracę esejów zostało równomiernie rozłożonych w obu jej częściach. Nadaje to publikacji wyraz struktury harmonijnej o dobrze przemyślanej. Część z tych tekstów zawiera istotne inspiracje dla nowych pytań badawczych. Część zaś, istotny ładunek informacyjny, przydatny dla polskiego Czytelnika.
Na podstawie recenzji autorstwa prof. dr. hab. Kazimierza Kika

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...