POMÓDL SIĘ ZA ŻYCIE I ZDROWIE KAPŁANA. W Suchedniowie pobito księdza. Do nieprzytomności

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Policja apeluje o pomoc w ujęciu sprawców pobicia 50-letniego księdza Krzysztofa Dębowskiego z Suchedniowa w diecezji radomskiej. Kapłan został znaleziony przy obiektach należących do Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, gdzie był kapelanem zgromadzenia. Prawdopodobnie został pobity przez włamywaczy, których nakrył na gorącym uczynku.

Sierżant sztabowy Damian Szwagierek ze skarżyskiej policji poinformował, że ksiądz został znaleziony w poniedziałek wieczorem. Kapłan był nieprzytomny.

- Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że duchowny mógł nakryć włamywaczy na gorącym uczynku i dlatego został dotkliwie pobity. Z budynków, które należały do sióstr zginęły dwa rowery. Dlatego apelujemy do ewentualnych świadków zdarzenia o przekazywanie informacji na policję. Każda informacja jest dla nas cenna - powiedział rzecznik skarżyskiej policji.

Dodał, że przesłuchanie księdza jest niemożliwie, ponieważ leży nieprzytomny w szpitalu.

Wstrząśnięte całym zdarzeniem są siostry Najświętszego Imienia Jezus.

- Człowiek tak nie postępuje, brakuje słów, aby skomentować to zdarzenie. W bestialski sposób pobito człowieka, księdza. To niewyobrażalne. Modlimy się cały czas za naszego kapelana - mówią zakonnice z suchedniowskiego zgromadzenia.

KAI/Prej

 

Polecamy w Sklepiku.pl:"Pismo Święte B5 białe + Pamiątka gratis"

Jednotomowe wydanie Pisma Świętego w najlepszym, według biblistów, przekładzie z języków oryginalnych, ze znakomitym, obszernym komentarzem, w trwałej i eleganckiej oprawie.

Publikacja idealna jako prezent dla naszych bliskich i przyjaciół oraz jako prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Pamiątka zawiera cytaty z Pisma Świętego, ze wspomnień Jana Pawła II, fragmenty poetyckie i podziękowania W albumie znajdują się także strony, na których można utrwalić datę i miejsce przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej oraz wkleić pamiątkowe zdjęcia.

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...