Zamachy w Bostonie miały odbyć się kiedy indziej, terroryści chcieli zaatakować w święto niepodległości

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
PAP/EPA
PAP/EPA

Rodzina Tamerlana Carnajewa, jednego z autorów zamachu w Bostonie, odebrała z kostnicy jego zwłoki. Lekarze medycyny sądowej, przeprowadzili sekcję i ustalili przyczynę śmierci zamachowca, ale zastrzegli, że nie upublicznią informacji na ten temat, dopóki nie zostanie wydany akt zgonu.

Według informacji amerykańskich władz, zamachowcy którzy zdetonowali bomby na trasie bostońskiego maratonu, początkowo planowali uderzyć 4 lipca, czyli w dniu, w którym Amerykanie obchodzą święto niepodległości.
Zamach został jednak zorganizowany wcześniej, bo terrorystom udało się szybciej skonstruować ładunki wybuchowe.

Jeden z zamachowców – Tamerlan Carnajew zginął w policyjnej obławie, kilka dni po zamachach. Jego młodszy brat, Dżocher jest ciężko ranny i wciąż przebywa w szpitalnym więzieniu. Za zorganizowanie ataków grozi mu kara śmierci.

W zamachu z 15 kwietnia zginęły 3 osoby a ponad 260 zostało rannych

PAP, mk

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych