W najnowszym numerze „ Sieci”: kulisy powstawania filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauze i wywiad z Ewą Dałkowską - filmową Pierwszą Damą

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź

Już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia br. ukaże się najnowsze wydanie tygodnika „Sieci”. W numerze między innymi o powstającym filmie „Smoleńsk” Antoniego Krauze, cudach za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz ludziach z wazeliny, czyli prorządowych przedstawicielach mediów – część druga.

Na czytelników czeka, jak co tydzień, lubiana przez nich rubryka „Z życia koalicji, z życia opozycji” autorstwa Igora Zalewskiego i Roberta Mazurka.

Tym razem bracia Karnowscy rozmawiają z Janem Filipem Staniłką z Instytutu Sobieskiego, organizatorem kongresu „Polska Wielki Projekt”, który mówi: „Nie uważam, by miłość do kraju czy szacunek do tradycji stały w sprzeczności z pragnieniem zarobienia dużych pieniędzy”.

Tematem tygodnia jest film „Smoleńsk” Antoniego Krauze.

Andrzej Rafał Potocki w materiale „Siewiernyj w Białej Podlaskiej”, który powstał po pobycie na planie filmu, pisze między innymi o pobudkach reżysera związanych z podjęciem wyzwania ekranizacji tej tragedii:

Podstawowym motywem, dla którego Antoni Krauze zdecydował się zrobić ten film, był brak zgody na kłamstwo.

 

Marzena Nykiel rozmawia z Ewą Dałkowską, odtwórczynią roli Marii Kaczyńskiej w filmie „Smoleńsk”.

Chciałabym pokazać Marię Kaczyńską bliżej ziemi. Towarzyską, lubianą, mającą własne zdanie

– mówi aktorka. I dodaje:

Ten film to nasz obowiązek, nasza powinność wobec tych, którzy zginęli. Potrzebujemy go, żeby mieć kierunek.


W najnowszym numerze „Sieci” Milena Kindziuk pisze o cudach za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Oficjalnie zarejestrowano ich ponad czterysta. Są zapisem ludzkich losów, lecz przede wszystkim świadectwem głębokiej wiary

– podaje autorka.

Ponadto w numerze Krzysztof Feusette przedstawia drugą część „subiektywnego rankingu dziennikarzy i telewizyjnych ekspertów najbardziej oddanych władzy platformersko-ludowej”.

W tygodniku również dodatek specjalny na temat teorii spiskowych, które okazały się prawdziwe.

Gdyby nie teorie spiskowe, kilkanaście katastrof lotniczych przeszłoby do historii jako tragiczne wypadki. Choć były zamachami

– pisze Stanisław Janecki w materiale „Teatr pozorów”.

Wśród autorów nowego numeru „odważnego tygodnika młodej Polski”, obok Michała i Jacka Karnowskich, Piotra Zaremby czy Roberta Mazurka znajdują się również m.in. Dorota Łosiewicz, Jerzy Jachowicz, Łukasz Warzecha, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, Wiktor Świetlik, Andrzej Zybertowicz czy Wojciech Lada.

Kolejny numer tygodnika wyemitowany zostanie w klasycznym formacie i objętości aż 116 stron. Dostępny będzie od 22 kwietnia w cenie 4,90 zł.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych