„A tu będzie polityka”: policyjna kompania reprezentacyjna odmawia udziału w patriotycznej uroczystości. Powodem – odsłonięcie tablicy smoleńskiej

fot. wPolityce.pl, limanowa.in
fot. wPolityce.pl, limanowa.in

Organizatorzy lokalnych uroczystości sadzenia „Dębów Pamięci” ku czci pochodzących  z rejonu Mszany Dolnej żołnierzy, policjantów i strażników granicznych zamordowanych w Twerze i Charkowie nie mogą liczyć na zapowiadany udział w ceremonii kompanii reprezentacyjnej policji. Odmowę wytłumaczono tym, iż … jednocześnie dojdzie do odsłonięcia tablicy upamiętniającej katastrofę smoleńską.

Policja, jak mówią organizatorzy, wytłumaczyła im, iż powodem odmówienia udziału było wprowadzenie jej w błąd, gdyż funkcjonariusze myśleli, że uroczystość dotyczy tylko Katynia, a tu będzie „polityka” (tak miano odebrać połączenie uroczystości sadzenia „Dębów Pamięci” zamordowanym z odsłonięciem tablicy dotyczącej katastrofy smoleńskiej)

– informuje limanowa.in

Organizatorzy twierdzą, że to żadną polityką nie jest, a w dodatku o odsłonięciu tablicy informacja była od samego początku

– dodaje portal.

Z uroczystości wycofana została również kompania reprezentacyjna Straży Granicznej. Tu jednak powodem ponoć nie jest „polityka”.

Zrobiło się zamieszanie z terminami, gdyż tego typu uroczystości jest bardzo dużo

-  twierdzi Barbara Zaremba, rzecznik Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Do obchodów w Mszanie Dolnej dojdzie oczywiście i bez udziału mundurowych kompanii. Na szczęście nie brakuje ludzi, którzy patriotyzmu nie mieszają z robieniem „polityki”.

JKUB/ limanowa.in

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...