W niedzielę wieczorem pod miejscowością Korsze (woj. warmińsko-mazurskie) wypadła z torów lokomotywa pociągu osobowego relacji Szczecin Białystok. W wypadku nie ucierpiał żaden z pasażerów tego pociągu - poinformowała olsztyńska straż pożarna.
Oficer dyżurny komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie mł. kpt. Rafał Melnyk poinformował, że w pociągu było 158 pasażerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że żaden z podróżnych, ani nikt z obsługi pociągu nie został poszkodowany.
Jak dodał Melnyk, lokomotywa, która ciągnęła wagony, wypadła z torów, ale nie przewróciła się.
Na miejsce skierowano samochód ratowniczy PKP z Iławy. Regionalny przewoźnik podstawił inny skład, do którego mogą przesiąść się pasażerowie unieruchomionego pociągu
- powiedział.
Okoliczności zdarzenia pod Korszami ustalają policjanci. Jak poinformował Daniel Bruski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji na tej trasie mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kolejowym.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/155330-znow-niebezpiecznie-w-warminsko-mazurskiem-lokomotywa-wypadla-z-torow
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.