12 kwietnia o godz. 12.00 sprzed Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu wyruszy kolejny Trzeci Rajd Rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 94 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
W tym roku trasa wiedzie przez miejscowości: Mszczonów, Piotrków Trybunalski, Włoszczową, Zawiercie, Chrzanów - w większości w których przebywał z wizytą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.
W Rajdzie bierze udział 14 osób, które chcą w ten sposób upamiętnić pamięć o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim jego Małżonce Marii Kaczyńskiej oraz 94 ofiarach tego tragicznej katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Uczestnikami rajdu są. Senator RP Marek Martynowski, samorządowcy warszawscy: Michał Grodzki, Marcin Wierzchowski, Zbigniew Chmiel, Adam Niedziałek, asystent prof. Ryszarda Legutki - Mirosław Sanek, działacze klubu Gazety Polskiej oraz Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego - Daniel Kurek, Radosław Dec, Wojciech Ołdakowski, Wacław Klemp, Kacper Siwik, Stefan Kulesza oraz Joanna Wieczorek. Wszyscy uczestnicy Rajdu przez siedem dni na rowerach będą przemierzać trasę o długości ponad czterystu kilkudziesięciu kilometrów z Warszawy do Krakowa.
Wszyscy uczestnicy Rajdu Rowerowego im. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz 94 Ofiar Katastrofy Smoleńskie razem z członkami Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Posłami na Sejm RP Maciejem Łopińskim, Jackiem Sasinem, Andrzejem Dudą, Adamem Kwiatkowskim w dniu 18 kwietnia 2013 r. o godz.13.00 złożą kwiaty na grobie Śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii Kaczyńskiej w Krypcie Wawelskiej oraz pomodlą się w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.
Trzymajcie Kciuki za wszystkich uczestników abyśmy szczęśliwie dotarli do celu, czyli Krakowa i Krypty na Wawelu.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/155121-rusza-iii-rajd-im-lecha-i-marii-kaczynskich-i-94-ofiar-katastrofy-smolenskiej
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.