TYLKO U NAS! Od godz. 10.30 transmisja NA ŻYWO z Sejmu. Dziennikarze "wSieci" gośćmi parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Dyskusja będzie dotyczyć decyzji sądu, na mocy której spółce "Fratria" odebrano prawo do używania tytułu "wSieci". Postanowienie ma klauzulę natychmiastowej wykonalności.


CZYTAJ WIĘCEJ: Hajdarowicz atakuje, jednak redakcja nie kapituluje. Wasz ulubiony tygodnik już w poniedziałek w kioskach

 

 

Prezes "Fratrii" Tomasz Przybek w oświadczeniu napisał m. in.:

W piątek, 1 marca, spółka Fratria otrzymała decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie wskazującą, iż tygodnik „W Sieci” wydawany przez spółkę Fratria może naruszać interesy wydawnictwa Pressbublica (obecnie Gremi Media) będącego własnością Pana Grzegorza Hajdarowicza, które dysponuje subdomeną internetową „W sieci opinii” (wsieci.rp.pl). „W Sieci” stanowić ma bowiem nieuczciwą konkurencję w stosunku do… podstrony „W sieci opinii”.

(...) Decyzja sądu nie wpłynie oczywiście na cykl wydawniczy wprowadzonego przez nas tygodnika opinii, którego sprzedaż utrzymuje się nieustannie na wysokim poziomie i pozostaje stabilna. Nie zawiedziemy licznego grona naszych czytelników i już w najbliższy poniedziałek ukaże się on pod nazwą „Sieci”. Chcielibyśmy, żeby brakujące „W” stało się symbolem walki o Wolne media.

O wolnych mediach, ich niezależności i misji, którą pełnią będą rozmawiali od 10.30 w Sejmie goście Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa, (Sejm RP, Sala 118). Udział w niej wezmą przedstawiciele redakcji, między innymi: redaktor naczelny Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Piotr Zaremba, Dorota Łosiewicz, Marek Pyza, Jerzy Jachowicz, Krzysztof Feusette.


W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...