Łaska mieszkańców stolicy na pstrym koniu jeździ. Dwa razy dali zwycięstwo Hannie Gronkiewicz-Waltz w wyborach na prezydenta Warszawy, a dziś chcą jej odwołania

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Warszawiacy, którzy jesienią 2010 zapewnili Hannę Gronkiewicz-Waltz drugą kadencję prezydent stolicy, i to w pierwszej turze, dziś zmienili zdanie. Grubo ponad połowa mieszkańców Warszawy chce odwołania HGW.

Badanie przeprowadził ośrodek ABR Sesta na zamówienie Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wynika z niego, iż gdyby referendum odbyło w najbliższy weekend, to Gronkiewicz-Waltz przestałaby rządzić w stolicy – za jej odwołaniem opowiedziało się 60 procent respondentów. Za pozostawieniem na stanowisku - jedynie 35 procent osób.

Najwięcej niezadowolonych z rządów wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej, będącej prezydentem stolicy od 2006 roku, mieszka w dzielnicach Ochota, Śródmieście i Wola.

Najwyższy odsetek niezadowolonych odnotowano w dzielnicach Ochota, Śródmieście, Jedynie mieszkańcy Ursynowa i Wilanowa zagłosowaliby za zachowaniem funkcji przez Gronnkiewicz-Waltz.

Kilka opozycyjnych wobec prezydent Warszawy środowisk politycznych pod wpływem sondażu zapowiedziało podjęcie akcji referendalnej. Według nieoficjalnych zapowiedzi zbieranie głosów pod żądaniem referendum miałoby się rozpocząć wiosną.

Slaw/ ws.warszawa.pl

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony.

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.