Gadowski dla Stefczyk.info: "Najciemniej jest przed świtem. Nie ma co histeryzować"

fot. PAP/Jacek Turczyk
fot. PAP/Jacek Turczyk

Życie jest piękne i tego nie potrafią przesłonić nawet najmozolniejsze wysiłki nieudaczników z kliki pana Donalda Tuska - pisze Witold Gadowski na swoim blogu na portalu Stefczyk.info, ale jego ocena rzeczywistości jest dużo mniej optymistyczna.

Jest ko-szmar-nie - to fakt: kłamstwo sięga zenitu, każdy normalny obywatel ma poczucie jakby postawiono koło niego malutkiego, pomarszczonego geja i przymuszano go do tego, aby co wieczór, przed snem, szeptał mu – obowiązkowo – jakieś miłosne zaklęcie. TV policja sprawdza przy tym, czy wyznanie szczere i czy aby ukrytych, heteryckich, zaklęć w sobie – tajnie – nie przemyca.

Gospodarka rwie się na strzępy, bezrobocie podchodzi pod sufit, rozbestwiona nomenklatura kradnie wszystko co jeszcze na drzewo nie ucieka

- wylicza publicysta, wskazując na ton debaty publicznej:

Prują nam tedy w tefauenach i im podobnych kościół na strzępy, a koloratkowi – ci na ekranach – zastraszeni jacyś i przepraszający za to, że w ogóle oddychają. A, jeszcze ci, niekoloratkowi – Sowy i inne pospolite twarze – ...ale nawet i ci, zestrachani, miauczą przy salonowych mikrofonikach, że tak, jak pan Lis to już naprawdę nie wypada.

Słowem – czujecie, że już jest najgorzej... że czarno i zaraz na próg zaraza wypełznie.

Ale za chwilę dodaje:

A ja wam mówię: nic to, nic nowego się nie dzieje! Tak było, będzie i nie ma co Wisły kijem zawracać. Żadne tam szatańskie terminy nas nie dopadły. Ot troszkę się progresiści rozdokazywali i tyle. (...) zwykłe przesilenie dnia z nocą. Nie ma co histeryzować, tym bardziej, ze trwanie przy swoim nie kosztuje wiele i do więzień – póki co – nas nie powrzucają, a gdyby nawet - to tiurmy też dla ludzi.

I kończy

Słowem – najciemniej jest przed świtem, ale nawet Magdalena Środa – odstawiwszy swą mobilna miotłę - na świt jeszcze żadnej trutki nie uwarzyła.


Więcej na Stefczyk.info

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych