Od wczesnego rana wierni przybywają na plac Świętego Piotra na rozpoczynającą się o godzinie 10.30 ostatnią audiencje generalną Benedykta XVI. Jutrzejszy dzień będzie ostatnim dniem sprawowania papieskiej posługi przez kard. Ratzingera. Na placu spodziewanych jest od 100 do 200 tysięcy osób.
Powoli zapełniają się sektory z miejscami siedzącymi. Jeden z nich zarezerwowano dla oficjalnych delegacji i korpusu dyplomatycznego, akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.
Na początku audiencji Benedykt XVI objedzie plac przed bazyliką watykańską w papamobile. Następnie wygłosi tradycyjną katechezę i pozdrowienia w kilku językach, między innymi po francusku, niemiecku, angielsku, hiszpańsku, portugalsku, arabsku i po polsku.
W związku z masowym napływem wiernych do Rzymu na ostatnie chwile pontyfikatu papieża wszystkie służby miejskie i siły porządkowe czuwają nad bezpieczeństwem i spokojem. W nocy z wtorku na środę przeprowadzono drobiazgowe kontrole w całym rejonie placu Świętego Piotra.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/151944-plac-sw-piotra-wypelnia-sie-wiernymi-na-ostatnia-audiencje-generalna-benedykta-xvi-przybedzie-nawet-200-tys-osob
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.