Inwazja na Ukrainę. Raport z frontu

Marek Migalski: "Oświadczenie w sprawie mojej habilitacji". "Od decyzji Rady będę się odwoływał"

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Oświadczenie w sprawie mojej habilitacji

W związku z napływającymi do mnie prośbami od dziennikarzy o skomentowanie faktu, że w piątek nie uzyskałem habilitacji w Instytucie Studiów Politycznych PAN w Warszawie, oświadczam, że nie będę komentował publicznie tej sprawy.

Jedyne, co mogę potwierdzić, to fakt, iż:

- moja książka habilitacyjna oraz dorobek naukowy zostały ocenione przez czterech recenzentów. Są to wybitne postaci polskiego życia naukowego. Wszystkie recenzje były pozytywne.

- kolokwium habilitacyjne zostało zaakceptowane i przegłosowane pozytywnie dla mnie w tajnym głosowaniu Rady. W czasie dyskusji poruszane bardzo były różne tematy –instytucjonalizacja partii, ich antysystemowość, lustracja i dekomunizacja, mit założycielski III RP, rola Lecha Wałęsy, porównanie Lecha Wałęsy i Vaclava Havla, zasadność komparatystyki systemów partyjnych Polski i Czech… W czasie długiej debaty nie zauważyłem wrogości czy niechęci wobec siebie.

- po przegłosowaniu kolokwium habilitacyjnego zostałem poproszony o wygłoszenie wykładu. Rada wybrała temat: „Geografia polityczna Parlamentu Europejskiego”. W tajnym głosowaniu zabrakło dwóch głosów do uzyskania przeze mnie akceptacji Rady w jej ocenie mojego wykładu.

- od decyzji Rady będę się odwoływał.

To wszystko, co mam w tej materii do powiedzenia.

Marek Migalski na Salonie24.pl, 24 lutego 2013 r.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.

Quantcast