Józef Szczepański ps. "Ziutek" to powstaniec warszawski, autor słów m.in. do najsłynniejszej powstańczej piosenki "Pałacyk Michla". Pozostawił po sobie kilkanaście wojennych wierszy, świetnie nadających się do opracowania muzycznego.Ten walor został wykorzystany przy projekcie Fundacji Sztafeta, którego pierwszym etapem był koncert "Ziutkowi na urodziny" w Muzeum Powstania Warszawskiego - ważne artystyczne wydarzenie, wypełniające salę po brzegi zarówno starszą jak i młodszą widownią.
Drugi etap projektu - nagranie płyty "Wspomnij Ziutka" z materiałem z koncertu, właśnie został ukończony. Premiera płyty już 25.02 w Rotundzie. Fundacja Sztafeta we współpracy z Klubem Rotunda i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie organizuje koncert "Wspomnij Ziutka", będący jednocześnie premierą płyty jak i częścią krakowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci ŻołnierzyWyklętych; "Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci". W Rotundzie 25.02.2013 o godz. 19:00 zagrają i zaśpiewają: Paweł Kukiz, zespół Trupia Czaszka w składzie: Budzy (Armia) - wokal Darek Budkiewicz (DePress) - bas Frantz (Armia) - gitara, Amade - perkusja oraz Małgorzata Godlewska - (kontralt) i Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy.
W sposób szczególny weźmie również udział Tadek, który rozpocznie koncert upamiętniając 60. rocznicę śmierci gen. Emila Fildorfa "Nila" - patrona Muzeum Armii Krajowej. Będzie nowa muzyka i nowe aranżacje znanych i nieznanych wierszy Józefa Szczepańskiego, mariaż rocka ze starą nutą. Do słów Ziutka muzykę skomponowali: Tomasz Budzyński, Andrzej Dziubek, Małgorzata Godlewska, Weronika Kowalska. Ten niepowtarzalny koncert promuje płytę "Wspomnij Ziutka", na której jako bonus znalazły się również "Pałacyk Michla" w wykonaniu Armii i "Czerwona zaraza" Depress. Płytę będzie można nabyć po koncercie.
więcej informacji:
http://www.facebook.com/events/134817200018699/
www.fundacjasztafeta.pl oraz
www.ziutkowinaurodziny.pl
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/151091-wspomnij-ziutka-niezwykly-koncert-w-ramach-obchodow-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.