Mamy wiele do zrobienia gdy chodzi o obronę dobrego imienia Polski - mówi Jan Pietrzak w rozmowie wideo, którą zrealizował współpracujący także z portalem wPolityce.pl Maciej Świrski.

Artysta nawiązuje między innymi do ostatniego wystąpienia Bronisława Komorowskiego podczas uroczystości z okazji wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz.

CZYTAJ: Prezydent Komorowski chroni twórców obozu zagłady Auschwitz-Birkenau? W oficjalnym dokumencie nie wymienił ich narodowości

Pietrzak stwierdza:

Pan Komorowski opowiadał coś o wojnie, o obozie Auschwitz i cały czas podkreślał, że te nieszczęścia, wojnę, Auschwitz spowodowali naziści. W ogóle nie użył słowa Niemcy. To z polskiego punktu widzenia jest olbrzymi błąd, to wykonywanie niemieckiej polityki historycznej - Niemcy udają, że ich w II Wojnie Światowej nie było, a naziści nie wiadomo skąd się wzięli. A jednocześnie światowa prasa o polskim udziale w tej wojnie wypisuje rzeczy zupełnie horrendalne.

Artysta zapowiada najnowszy projekt założonego przez siebie Towarzystwa Patriotycznego - prawdziwą maturę z historii dla wszystkich chętnych.

Ludzie nie znający historii swojego kraju są podatni na manipulacje. Dla mojego pokolenia to nieznośne, chore gdy młodzi ludzie nie wiedzą kiedy było powstanie warszawskie.

Maciej Świrski, również uczestnik Towarzystwa, podkreśla, że trzeba bronić dobrego imienia kraju. Zadanie to stawia sobie przedsięwzięcie Reduta Dobrego Imienia Polski:

Narasta propaganda państw chcących pozbyć się odpowiedzialności za II Wojnę Światową zrzuca tę odpowiedzialność na Polaków. Trzeba się temu przeciwstawić, także dlatego, że narodowi postrzeganemu jako naród morderców nikt i dzisiaj nie pomoże.

Reduta chce działać tak jak żydowska Liga Przeciw Zniesławieniu - interweniując, protestując, alarmując. A Jan Pietrzak dodaje, że trzeba się przeciwstawić także propagandzie, która przedstawia polskie powstania jako niepotrzebne, śmieszne, niepoważne:

Od trzech wieków zaborcy różni pilnują by przedstawiać nas jako nieudaczników, którzy robią powstania nie mające żadnych szans. A więc historia Polski to rzekomo historia klęsk. To totalna nieprawda. Klęską narodu jest niewola, a walka z niewolą jest wielkim zwycięstwem. Polskie powstania są powodem do dumy narodu, bo od trzech stuleci walczymy o wolność, nie tylko naszą, ale i waszą. Natomiast Niemcy i Rosjanie od trzech wieków walczą o niewolę, ze szczególnym uwzględnieniem zniewolenia Polski

- mówi artysta podkreślając, że edukacja młodzieży jest kluczowa. Inaczej nie będzie ona wiedziała co i skąd się wzięło. Po to właśnie prawdziwa matura dla chętnych. Cóż - należy przyklasnąć i pogratulować pomysłu!

ZOBACZ CAŁOŚĆ ROZMOWY:

 

gim