Dramatyczny list byłego posła RP. 12 lat temu walczył o zamknięcie bluźnierczej instalacji, godzącej w Jana Pawła II. Dziś ma zapłacić 40 tys. zł

Komunikat w sprawie znieważenia Ojca Świętego Jana Pawła II w Galerii Zachęta w 2000 r. i aktualnych konsekwencji prawnych tego wydarzenia.

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!

12 lat temu, gdy Jan Paweł II przeprowadzał Kościół w Trzecie Tysiąclecie, w 2000 roku, na Polskiej Ziemi dopuszczono się bluźnierstwa i zniewagi wobec Najwyższego Pasterza Kościoła Katolickiego.

W Galerii Narodowej „Zachęta” w Warszawie, na stulecie jej istnienia, wystawiono w jednej z sal realistyczną postać Ojca Świętego Jana Pawła II powaloną na ziemię i przygniecioną wielkim głazem - meteorytem.

Ta upokarzająca prezentacja leżącej, białej sylwetki Papieża Polaka trzymającego w ręku pastorał z ukrzyżowanym Chrystusem, na biało-czerwonym tle podłogi i ścian, z leżącymi obok odłamkami szkła - została nazwana „La Nona Ora”, czyli „Dziewiąta Godzina”. Jest to biblijna godzina śmierci naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W ten sposób perfidnie zakpiono sobie z nas, Polaków i Katolików, obrażono nasze uczucia religijne - w państwowej galerii utrzymywanej z publicznych środków.

Ta skandaliczna i bluźniercza tzw. instalacja włoskiego pseudoartysty Maurizio Cattelana wywołała wielkie oburzenie wśród Polaków - również ówczesnych parlamentarzystów. Mimo pism i apeli kierowanych do najwyższych władz państwowych o przerwanie tej hańbiącej ekspozycji, obrażającej Największego z Polaków i Głowę Państwa Watykańskiego, premier i ministrowie polskiego rządu zachowali postawę bierną i tchórzliwą.

Nie godząc się na dalsze, publiczne uwłaczanie godności Ojca Świętego, jako poseł Rzeczypospolitej Polskiej, w towarzystwie Pani poseł Haliny Nowiny-Konopki, 21. grudnia 2000 r. przybyłem do „Zachęty” i w sposób czynny, osobiście usunąłem ponad 60 kilogramowy głaz z postaci Jana Pawła II, co spowodowało zamknięcie Sali Matejkowskiej, w której prezentowano obrazoburczą ekspozycję!

Za ten czyn sprzed 12 lat jestem ścigany do dzisiaj. Polska Prokuratura oskarża mnie o rzekome zniszczenie dzieła sztuki i żąda ode mnie odszkodowania w wysokości 40 tys. złotych. Po przedstawieniu mi aktu oskarżenia oświadczyłem, że jest on dla mnie niezrozumiały, biorąc pod uwagę to, kim był i nadal jest, oraz co uczynił dla Polski i świata Błogosławiony Jan Paweł II.

Mimo to Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia wezwał mnie na rozprawę w dniu 11. lutego bieżącego roku w charakterze oskarżonego o czyn z art. 288 § 1 kk. zagrożony karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. ! Tymczasem pseudoartysta Maurizio Cattelan ma się całkiem dobrze. Rzekomo uszkodzoną przeze mnie instalację przedstawiającą Ojca Świętego spieniężył w Stanach Zjednoczonych za sumę 886 tys. dolarów...

Co gorsza, ten skandalista, bez wykształcenia artystycznego, znów obraża Polaków i Katolików, tym razem w Warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie aktualnie trwa jego wystawa pod szyderczym tytułem - „Amen”. Prezentuje tam swoje chore dzieła, m.in. ukrzyżowaną postać kobiety, czy leżącego konia z zatkniętą w jego bok tablicą z napisem „INRI”...

A władza milczy i pozwala pluć nam w twarz... Nikt z osób publicznych dotąd nie zareagował...

Niestety dziś polska władza i organy ścigania nie występują przeciw bluźniercom, stawiają raczej przed sądami obrońców porządku moralnego.


Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy!
Jeżeli uważacie, że moja postawa w Galerii Zachęta w 2000 roku była słuszna, jeżeli nie zgadzacie się, aby Sąd w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej skazał tego, który jako Wasz przedstawiciel bronił godności Ojca Świętego możecie skierować swój protest oraz opinie na ten temat na adres:

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia
X Wydział Karny
ul. Marszałkowska 82
00-517 Warszawa
Sygn. akt: X K 1514/10

Kopię pism proszę kierować na adres:
Witold Tomczak
ul. Sikorskiego 7
63-600 Kępno

Rozprawa sądowa wyznaczona została na 11. lutego o godzinie 12.00 w sali nr 475.
Wejście do sądu od ul. Żurawiej.

Szanowni Państwo!
Nasza bierność wobec zła i nieprawości rozzuchwala naszych wrogów. Nie wolno nam milczeć, gdy uderzają w nasze narodowe świętości.

W Roku Wiary, oczekując na kanonizację Błogosławionego Jana Pawła II okażmy naszą religijną i obywatelską aktywność, okażmy wierność Polskiemu Dziedzictwu!

Nade wszystko proszę Państwa o modlitwę w tej sprawie!
Szczęść Boże!

Witold Tomczak, poseł Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1997-2009

Kępno, dnia 31.01.2013 r.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...