Portal Nowy Ekran zniknął z sieci. Wszystkie treści są niedostępne. Ostre słowa w kierunku właściciela

Redaktor naczelny (z lewej) i administratorzy Nowego Ekranu z przesłaniem do właściciela. Fot. facebook
Redaktor naczelny (z lewej) i administratorzy Nowego Ekranu z przesłaniem do właściciela. Fot. facebook

Nowy Ekran przestał istnieć. Nie ma dostępu ani do materiałów redakcyjnych, ani blogów założonych przez użytkowników. Po wpisaniu jej adresu na ekranie ukazuje się strona serwisu nazwa.pl. To efekt sporu, do jakiego doszło pomiędzy zarządem spółki a redaktorem naczelnym – pisze portal wGospodarce.pl.

Co ciekawe, o możliwości zamknięcia serwisu dokładnie przed tygodniem pisał na portalu wPolityce.pl Jerzy Wasiukiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie będzie „trzeciej siły” budowanej przez „Nowy Ekran”. Możliwe jest nawet zamknięcie lub sprzedaż serwisu

Zanim Nowy Ekran zniknął z Internetu konflikt opisał redaktor naczelny Tomasz Parol (znnany w blogosferze jako Łażący Łazarz).

W oświadczeniu napisał m.in.:

Domena nowyekran.pl nigdy nie należała do spółki Nowy Ekran SA. Zawsze była moją własnością i do dnia dzisiejszego do godziny 9.26 spółka korzystała z mojej uprzejmości zarządzając domeną. Wczoraj nastąpił tzw. atak na skrzynki nowego ekranu przez nieznaną osobę. Dziś w godzinach rannych zorientowałem się, że mam na mojej skrzynce prywatnej potwierdzenia dokonania operacji na moim prywatnym koncie w nazwa.pl których nigdy nie dokonywałem. Ze zgrozą stwierdziłem, że nie tylko zostały zmienione moje dane kontaktowe (zamiast mojego adresu domowego został wprowadzony adres obecnej siedziby redakcji Nowego Ekranu ul. Wiktorska 65/26 Warszawa) ale też w moim imieniu została dokonana cesja domeny nowyekran.pl na nowego właściciela Nowy Ekran SA i domena została przeniesiona na konto klienta należące do tej spółki w nazwa.pl.

Zdaniem Parola doszło do kradzieży domeny wartej od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Napisał również:

Chcę jeszcze dodać, że z dzisiejszej perspektywy, gdy wiem to co wiem, uznaję za bandycki numer ściąganie pieniędzy od blogerów, komentatorów i czytelników na firmę wydmuszkę, zarządzaną przez człowieka, który dopuszcza się kradzieży. Panie Opara, aby pisać o Bogu, Honorze i Ojczyźnie trzeba samemu przestrzegać 7 przykazania, posiadać zdolność honorową i nie posiadać powiązań z agenturą, która Ojczyźnie szkodzi; jak się właśnie dowiedziałem Ryszard Opara był w styczniu na imieninach Mieczysława Wachowskiego.

Tomasz Parol poinformował także, że skierował sprawę do prokuratury i zapowiedział stworzenie własnej platformy blogowej.

CZYTAJ TAKŻE:

SZEREMIETIEW: "Informował mnie Pan, że domena Nowy Ekran to Pańska własność więc nie było żadnych przeszkód, aby tam pisać"

znp

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.