Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez rejon Alp, po Półwysep Bałkański i Europę wschodnią rozciąga się obszar związany z wyżami: azorskim i rosyjskim. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.
Polska pozostanie w zasięgu niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front okluzji, za którym napłynie coraz cieplejsza, polarnomorska masa powietrza.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.
W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże. Na wschodzie Polski opady śniegu, na pozostałym obszarze śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na krańcach zachodnich możliwe opady deszczu. Silne zamglenia i miejscami mgły. Po południu na zachodzie Polski zanik opadów i postępujące większe przejaśnienia. Temp. maks. od -5 st. na północnym wschodzie kraju, ok. 0 st. w centrum do 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni.
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź. Silne zamglenia i miejscami mgły ograniczające widzialność od 200 do 2000 m. Temp. min. od -6 st. na wschodzie kraju, ok. -3 st. w centrum do -1 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na zachodzie Polski przechodzący w umiarkowany, w Sudetach oraz na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.
We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite. Na wschodzie Polski okresami opady śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju opady deszczu. Silne zamglenia i miejscami mgły ograniczające widzialność od 500 do 3000 m. Temp. maks. od -1 st. na północnym wschodzie kraju, ok. 2 st. w centrum i na zachodzie, do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w Sudetach oraz na Wybrzeżu w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni.
W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Możliwy także marznący deszcz, powodujący gołoledź. Silne zamglenia. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem. Możliwy marznący deszcz, powodujący gołoledź. Silne zamglenia. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/149630-prognoza-pogody-na-28-i-29-stycznia-zima-odpuszcza-idzie-ocieplenie
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.