Próba podpalenia XVI-wiecznego kościoła w Ptaszkowej. Następny po Jasnej Górze atak na miejsce sakralne

zdj. PSP Nowy Sącz, sadeczanin.info
zdj. PSP Nowy Sącz, sadeczanin.info

Czterech mężczyzn, podejrzewanych o podłożenie ognia pod zabytkowy kościół w Ptaszkowej usłyszało zarzut, że wspólnie i w porozumieniu podpalili świątynię - podaje portal sadzeczanin.info.

Z informacji portalu wynika, że jeden z zatrzymanych to mieszkaniec Ptaszkowej. Pozostali to mieszkańcy innych podsądeckich miejscowości.

Ludzie ze wsi są wstrząśnięci sytuacją, trudno im uwierzyć w to, co się stało.

Jesteśmy zaskoczeni, oburzeni i przerażeni

– mówi portalowi Marian Kruczek, sołtys Ptaszkowej.

To się wszystko w głowie nie mieści. Po co ktoś to zrobił?

Zabytkowy kościół, będący perełką architektury drewnianej został podpalony we wtorek (15 stycznia) około godz. 23.45. Sprawcy oblali substancją łatwopalną dwa drewniane narożniki kościoła. Spłonęła część północnej ściany świątyni. Policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej, powołanej przez insp. Henryka Koziała, komendanta miejskiego policji w Nowym Sączu zatrzymali wczoraj (17 stycznia) nad ranem czterech mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Są to osoby w wieku od 20 do 28 lat.

W wyniku pożaru zniszczony został fragment drewnianego szalunku, którym obłożona jest świątynia i nadpalone zostały znajdujące się pod nim belki zrębowe. Proboszcz parafii ks. Józef Kmak zabezpieczył dwa obrazy stacji drogi krzyżowej i jeden XVII-wieczny, a także rzeźbę anioła, które zmokły, gdy przez szczeliny w belkach, podczas akcji gaśniczej dostała się woda - czytamy w portalu sadzeczanin.info.

Zdarzeniem z Ptaszkowej poruszeni są nasi czytelnicy, którzy nas o niej poinformowali.

Oto nastepny atak na religię po wydarzeniach na Jasnej Górze. Zbydlęcenie propagowane przez Palikota niestety znajduje naśladowców

- pisze w mailu czytelnik.

źródło: sadeczanin.info/Wuj

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...