Nowa telewizja tuż tuż. Jej twórcy obiecują walkę z monopolem mainstreamowych mediów na informacje o Polsce i świecie

Bronisław Wildstein na planie swojego programu w TVP. Fot. wPolityce.pl
Bronisław Wildstein na planie swojego programu w TVP. Fot. wPolityce.pl

Twórcy niezależnej Telewizji Republika zwrócili się do potencjalnych widzów z apelem uczestniczenia w nowym przedsięwzięciu, które powstanie w ciągu kilku miesięcy tego roku. Jedną z osób tworzących nowe medium jest publicysta Bronisław Wildstein.

Dziś w Polsce uderza jednostronność głównego nurtu medialnego. Szczególnie rażąca jest ona w najbardziej wpływowych informacyjno-publicystycznych programach telewizyjnych. Uderza w nich stronniczość i brak elementarnych standardów dziennikarskich

- czytam w oświadczeniu opublikowanym na portalu niezależna.pl

Autorzy apelu podkreślają, że w tworzonym medium będą odwoływać się do ideałów republikańskich:

Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy we wspólnocie, która wpływa na losy każdego z nas i wyciągamy z tego wnioski. Tworząc uczciwe media, przykładamy się do naprawy życia publicznego w naszym kraju.

Współudziałowcem przedsięwzięcia można stać się na dwa sposoby – dosłownie poprzez wykupienie akcji za 500 złotych od sztuki (można nabyć więcej akcji) lub po prostu poprzez opłatę abonamentu telewizyjnego – 5 złotych miesięcznie.

W zamian za to TV Republika zaoferuje towar deficytowy w dzisiejszej Polsce:

prawdziwy obraz wydarzeń w Polsce i na świecie, usłyszeć o sprawach, które są cenzurowane na innych ekranach, obejrzeć nieemitowane w innych telewizjach dokumenty, usłyszeć komentatorów, którzy odważnie i kompetentnie poruszać będą najważniejsze dla Was sprawy, pośmiać się z satyrykami, którzy mają odwagę żartować z władzy.

Slaw/ niezależna.pl

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.