Twórcy niezależnej Telewizji Republika zwrócili się do potencjalnych widzów z apelem uczestniczenia w nowym przedsięwzięciu, które powstanie w ciągu kilku miesięcy tego roku. Jedną z osób tworzących nowe medium jest publicysta Bronisław Wildstein.

Dziś w Polsce uderza jednostronność głównego nurtu medialnego. Szczególnie rażąca jest ona w najbardziej wpływowych informacyjno-publicystycznych programach telewizyjnych. Uderza w nich stronniczość i brak elementarnych standardów dziennikarskich

- czytam w oświadczeniu opublikowanym na portalu niezależna.pl

Autorzy apelu podkreślają, że w tworzonym medium będą odwoływać się do ideałów republikańskich:

Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy we wspólnocie, która wpływa na losy każdego z nas i wyciągamy z tego wnioski. Tworząc uczciwe media, przykładamy się do naprawy życia publicznego w naszym kraju.

Współudziałowcem przedsięwzięcia można stać się na dwa sposoby – dosłownie poprzez wykupienie akcji za 500 złotych od sztuki (można nabyć więcej akcji) lub po prostu poprzez opłatę abonamentu telewizyjnego – 5 złotych miesięcznie.

W zamian za to TV Republika zaoferuje towar deficytowy w dzisiejszej Polsce:

prawdziwy obraz wydarzeń w Polsce i na świecie, usłyszeć o sprawach, które są cenzurowane na innych ekranach, obejrzeć nieemitowane w innych telewizjach dokumenty, usłyszeć komentatorów, którzy odważnie i kompetentnie poruszać będą najważniejsze dla Was sprawy, pośmiać się z satyrykami, którzy mają odwagę żartować z władzy.

Slaw/ niezależna.pl