Ziobro wzywa Kaczyńskiego do zaprzestania bojkotu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przynajmniej ws. Smoleńska

fot, PAP/ Tomasz Gzell
fot, PAP/ Tomasz Gzell


Zbigniew Ziobro zaapelował do prezesa Jarosława Kaczyńskiego o udział w jutrzejszym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które ma dotyczyć katastrofy smoleńskiej.

Jak przypomina prezes Solidarnej Polski w środę 19 grudnia Rada Bezpieczeństwa Narodowego ma się zająć problematyką śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. W posiedzeniu RBN weźmie udział m.in. Prokurator Generalny Andrzej Seremet, który przedstawi przebieg dochodzenia i odpowie na pytania członków Rady.Solidarna Polska od dawna apeluje o podjęcie takich działań, które pozwolą na rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Dlatego złożyliśmy w Sejmie projekt uchwały dotyczący powołania Komisji Obywatelskiej, która z udziałem międzynarodowych ekspertów, mogłaby w bezstronny sposób wyjaśnić wszystkie okoliczności katastrofy


- czytamy w oświadczeniu Zbigniewa Ziobry. Lider ugrupowania zapowiada, że jutro w trakcie posiedzenia RBN złoży "konkretne propozycje, które ułatwią prowadzenie śledztwa w Polsce i umożliwią szybkie sprowadzenie wraku samolotu TU-154M oraz czarnych skrzynek."

I stwierdza:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sprowadzenie wraku jest konieczne dla uzyskania bezpośredniego dostępu do głównych dowodów sprawy.

Ziobro napisał również iż:


Solidarna Polska zdecydowanie krytycznie ocenia politykę prezydenta Komorowskiego i rządu Tuska, z którymi jesteśmy w ostrym politycznym sporze. Niemniej uważamy, że naszym obowiązkiem jest brać udział w działalności konstytucyjnego organu jakim jest Rada Bezpieczeństwa Narodowego, po to by wywiązywać się z naszych obowiązków wobec wyborców, a także aby uzyskać dostęp do informacji, które ze względu na swój poufny charakter nie są publicznie dostępne.Dlatego też SP prosi Jarosława Kaczyńskiego, by ten zważywszy na wagę spraw poruszanych na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego ", choć na to jedno posiedzenie, zawiesił "swój bojkot konstytucyjnego organu jakim jest RBN, i przybywając na posiedzenie wsparł działania służące wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej."


Jestem przekonany, że działając wspólnie jesteśmy w stanie skłonić organy państwa do lepszego działania i przyczynimy się do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej


– napisał Zbigniew Ziobro.

ansa

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...