„Geneza i znaczenie MKZ Katowice 1980-1981” - konferencja popularnonaukowa

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
fot. IPN
fot. IPN

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Porozumienie Katowickie 1980 - Stowarzyszenie na rzecz Pamięci w Katowicach oraz oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zapraszają na konferencję popularnonaukową „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji. Geneza i znaczenie Porozumienia Katowickiego i MKZ Katowice 1980-1981”, która odbędzie się w 12 grudnia 2012 r. o godz. 9.30 w Sali Konferencyjnej (poziom 0) Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach przy ul. Bankowej 11A.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana wystawa „Zapomniane Porozumienie Katowickie – wkład MKZ Katowice NSZZ „Solidarność” w dorobek kulturowy regionu”. Konferencji towarzyszyć będzie ponadto promocja książki historyków katowickiego IPN Tomasza Kurpierza i Jarosława Neji „'Solidarność' śląsko-dąbrowska 1980-1981”.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Adama Matusiewicza.

Organizatorzy: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Porozumienie Katowickie 1980 - Stowarzyszenie na rzecz Pamięci w Katowicach oraz oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach

Partnerzy: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Stowarzyszenie Pokolenie, NSZZ Solidarność Region Śląsko - Dąbrowski, NSZZ Solidarność Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Arcelor Mittal Poland S.A. - Dąbrowa Górnicza.

Po konferencji o godz. 15.00 (teren przed CINiBA (od strony Rawy) odbędzie się rekonstrukcja historyczna, która przybliży studentom pobliskich wydziałów oraz uczestnikom organizowanej w tym dniu konferencji popularnonaukowej atmosfery towarzyszącej wprowadzeniu stanu wojennego. Organizatorem rekonstrukcji jest: Samorząd Studencki WNS, GRH Milicji Obywatelskiej i Czerwonych Beretów, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych