Czysta dintojra polityczna: na naszych oczach zamordowano bardzo dobry medialny byt

fot. wPolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Czystka w redakcji „Uważam Rze” pozbawia argumentów tych wszystkich, którzy jeszcze twierdzili, że w Polsce jest wolność słowa. Obnaża też buńczuczne zapowiedzi Grzegorza Hajdarowicza o kierowaniu się przez niego jedynie względami biznesowymi.

Wraz ze zwolnieniem Pawła Lisickiego runęła właścicielsko-biznesowa retoryka Hajdarowicza. Ci którzy podtrzymywali tezę, że to rynek, reklamy i czytelnicy rządzą głównym nurtem mediów w Polsce powinni przejrzeć na oczy. Rządzi polityczna mafia.

Wyrzucenie współtwórcy sukcesu najchętniej kupowanego tygodnika opinii, nie ma przecież nic wspólnego z działaniami rynkowymi, czy biznesowymi. Jest po prostu czystą dintojrą polityczną.

Na naszych oczach zamordowano bardzo dobry medialny byt. Popełniono biznesowe samobójstwo w imię politycznej vendetty. Trwa bezczelny proceder domykania przestrzeni wolnego słowa i likwidowania niezależności mediów. Na pewno nie mieści się to w kategoriach demokracji. W kategoriach prawa handlowego stanowi to działanie na szkodę firmy i powinno być rozpatrywane przez prokuratora. W kategoriach moralnych to zwykłe draństwo.

Niestety Polska pod rządami Tuska jest krajem gdzie takie rzeczy uchodzą na sucho. Jednak wszyscy dla których Wolność jest cenna, nie mogą się z tym oswajać i uważać za normalne. Trzeba głośno krzyczeć. Bo przesuwamy się coraz wyraźniej w kierunku Białorusi.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Oświadczenie twórców i autorów tygodnika "Uważam Rze" po odwołaniu red. Pawła Lisickiego

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.