PiS z własnym czasopismem. Kaczyński w pierwszym numerze „Zeszytów Politycznych”: Polska zbliża się do politycznego przełomu

fot. PAP/Rafał Guz
fot. PAP/Rafał Guz

PiS rozpoczyna wydawanie "Zeszytów Politycznych", w których publikować będą osoby związane z partią. We wstępie do pierwszego numeru "Zeszytów" prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że nowe wydawnictwo powstaje w chwili, gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu.

Jak podkreślił Jarosław Kaczyński, zadaniem nowego wydawnictwa jest refleksja adresowana do środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Redaktorem pisma został poseł PiS Włodzimierz Bernacki - naukowiec z tytułem doktora hab. nauk humanistycznych. W radzie programowej znaleźli się m.in. wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński i prof. Zdzisław Krasnodębski.

Jarosław Kaczyński zaznaczył we wstępie, że wydawanie "Zeszytów" rozpoczyna się w chwili, gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu.

Po 23 latach od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej, dostatniej i solidarnej nadal napotyka na przeszkody

- ocenia lider PiS.

Jak przekonuje, dla przezwyciężenia tych przeszkód "musimy jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku". W "Zeszytach Politycznych" przybliżany ma być program polityczny PiS, a także dokonania partii.

Do wspólnej pracy zapraszamy wszystkich, którym bliskie są idee wolności i niepodległości, którzy nie wyobrażają sobie życia publicznego odartego z chrześcijańskich wartości, którzy służbę własnemu państwu i narodowej wspólnocie stawiają ponad osobiste i partykularne korzyści

- napisał prezes PiS.

W pierwszym numerze "Zeszytów " poseł PiS Piotr Naimski pisze o niepodległości i geopolityce, a inny - Krzysztof Szczerski o "Suwerenności w Europie i suwerenności Europy"; eurodeputowany Ryszard Legutko zastanawia się "Czego bronimy w Europie?". Z kolei socjolog Zdzisław Krasnodębski napisał o "Suwerenności z perspektywy Berlina".

W publikacji można też znaleźć tekst Kazimierza Ujazdowskiego "Konstytucja, instytucje, podmiotowość", Pawła Szałamachy o repolonizacji banków, Elżbiety Kruk - o wolności mediów w Polsce, na przykładzie TV Trwam. Można także przeczytać relację z wrześniowego marszu "Obudź się Polsko" i streszczenie programu Prawa i Sprawiedliwości "Atlernatywa".

Pierwszy numer "Zeszytów Politycznych" został już zaprezentowany w Sejmie.

PAP/JKUB

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych