W najnowszym "Uważam Rze":  Tak się niszczy polską pamięć. "Jak bardzo takie filmy jak >>Pokłosie<< utrudniają dialog polsko-żydowski?"

W najnowszym "Uważam Rze": 

 

Tak się niszczy polską pamięć

Jak bardzo takie filmy jak ''Pokłosie'' utrudniają dialog polsko-żydowski? - zastanawiają się Piotr Semka i Piotr Zychowicz.

Dialog polsko-żydowski, w którym tylko jedna strona ma bić się w piersi i przepraszać, jest z góry skazany na porażkę. Historia nie była bowiem czarno-biała.

Problem z debatą na temat relacji polsko-żydowskich podczas II wojny światowej polega na tym, że zawłaszczyły ją dwa skrajne i bardzo do siebie podobne środowiska. Oba okopały się na swoich pozycjach i nie dopuszczają żadnych argumentów drugiej strony. Oba przedstawiają ten niezwykle złożony i skomplikowany problem w sposób czarno-biały. Oba wygłaszają przy tym zdecydowane tezy i oba się mylą.

 

Nie ma miejsca dla nowej prawicy

Nie da się dziś powołać nowego ruchu politycznego na prawicy bez odniesienia do kwestii smoleńskiej. A tu PO i PiS skutecznie zadbały o to, żeby podział był klarowny i jednoznaczny. Albo jest się za zamachem, albo uważa się zamach za szaleństwo – każda próba innego przekazu politycznie jest skazana na porażkę - pisze Paweł Lisicki. Czytaj więcej

Smoleńsk na dużym ekranie

Bez względu na przeszkody zrobię ten film! - w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi deklaruje reżyser Antoni Krauze i opowiada o kulisach powstawania filmu o tragedii smoleńskiej.

 

Szczepienia z wieloma niewiadomymi

Czy dostępne w Polsce szczepionki przeciw grypie są bezpieczne? Co jest prawdą, a co marketingowym chwytem? - dochodzi Maja Narbutt.

Autor

Nowa telewizja informacyjna wPolsce24. Oglądaj nas na kanale 52 telewizji naziemnej Nowa telewizja informacyjna wPolsce24. Oglądaj nas na kanale 52 telewizji naziemnej Nowa telewizja informacyjna wPolsce24. Oglądaj nas na kanale 52 telewizji naziemnej

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych