Książka Benedykta XVI o dzieciństwie Jezusa 22 listopada w polskich księgarniach

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. PAP / EPA
Fot. PAP / EPA

Ostatnia, trzecia część bestsellerowej refleksji Benedykta XVI o postaci Jezusa Chrystusa będzie miała swoją premierę 21 listopada w Watykanie. Następnego dnia, 22 książka zatytułowana "Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" trafi do polskich księgarń.

To przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia

– zapowiada krakowskie wydawnictwo Znak.

20 listopada 2012 roku odbędzie się w Watykanie międzynarodowa konferencja, podczas której wydawnictwo Rizzoli zaprezentuje włoskie wydanie książki Papieża. Po konferencji odbędzie się osobiste spotkanie Benedykta XVI z wydawcami z całego świata, którzy przekażą Autorowi narodowe wydania książki, którą Benedykt XVI zamyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa.

Tym razem, rekomenduje polski wydawca, Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

Książka prezentuje historyczną prawdę a jednocześnie stanowi teologiczną medytację Benedykta XVI o narodzeniu Jezusa. Jest to zapis rozmyślań Papieża, przejmująca medytacja kapłana i efekt osobistego odkrywania tajemnicy Wcielenia – stwierdza wydawca.

W tej książce usiłowałem nawiązywać dialog z tekstami Ewangelii

– pisze we Wstępie swojej książki Benedykt XVI.

Jestem przy tym świadom, że ta rozmowa, w której zazębiają się ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, nigdy nie może się zakończyć oraz że żadna interpretacja nie dorówna wielkością tekstowi biblijnemu. Mam nadzieję, że mimo swych ograniczeń ta mała książka może dopomóc wielu osobom na ich drodze do Jezusa i z Jezusem

– dodaje Papież. Pracę nad ostatnią częścią trylogii o Jezusie papież Benedykt XVI ukończył w sierpniu podczas swojego pobytu w Castel Gandolfo. Dwa poprzednie tomy to: „Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia”, opublikowany w 2007 r. i „Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania” wydany cztery lata później.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych