Jak wyglądało spotkanie rzecznika rządu z właścicielem "Rzeczpospolitej"? Tomasz Wróblewski: spotkali się bezpośrednio, w środku nocy

PAP
PAP

Rzecznik rządu Paweł Graś został dziś zapytany podczas konferencji prasowej o swoją rozmowę z Grzegorzem Hajdarowiczem, właścicielem "Rzeczpospolitej", tuż przed publikacją artykułu "Trotyl na wraku tupolewa".

Graś stwierdził, że został o szykowanej publikacji poinformowany:

"W dniu słynnej publikacji „Rzeczpospolitej”, gdzieś o godzinie 1:30 w nocy, więc na kilka godzin przed publikacją, pan Hajdarowicz poinformował mnie, że ukaże się rano wydanie „Rzeczpospolitej", z artykułem w którym zawarta jest teza, że na miejscu katastrofy znaleziono, wykryto ślady materiałów wybuchowych, że mieli tego dokonać polscy eksperci i że rzekomo tę tezę potwierdza prokuratura. Tę informację przyjąłem do wiadomości i poinformowałem go, że rano, po zapoznaniu się z treścią artykułu i stanowiskiem prokuratury, będziemy się do tej sprawy odnosić. Z redaktorem Wróblewskim nie rozmawiałem nigdy – ani tego, ani żadnego innego dnia."

Jak twierdzi w rozmowie z Dziennikiem.pl Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny "Rz" odwołany po publikacji artykułu, sprawy nie da się zamknąć określeniem "poinformował":

Z tego, co mówił prezes Hajdarowicz, to on się spotkał w środku nocy z Pawłem Grasiem - powiedział Wróblewski w rozmowie z dziennik.pl.

Wróblewski informuje, że sam w spotkaniu nie brał udziału.

Według naszych informacji - do spotkania doszło w domu Grzegorza Hajdarowicza.

Paweł Graś dodał, że z redaktorem naczelnym "Rz" Tomaszem Wróblewskim nie rozmawiał "chyba nigdy ani tego ani żadnego innego dnia".

O tym, że przed opublikowaniem przez "Rzeczpospolitą" tekstu o trotylu we wraku tupolewa, Graś miał się spotkał z Hajdarowiczem i Wróblewskim mówił w radiu RMF FM były szef CBA, obecnie poseł PiS Mariusz Kamiński. We wtorek poseł PiS Marcin Mastalerek skierował do rzecznika rządu interpelację poselską, w której pyta go, czy w okresie bezpośrednio poprzedzającym opublikowanie artykułu spotkał się Hajdarowiczem i Wróblewskim.

Skaj

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...