Janusz Korwin-Mikke ma problemy z warszawskim oddziałem swojej partii. Wiceprezes Nowej Prawicy odchodzi i żąda od Korwina przeprosin

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Janusz Korwin-Mikke po tym jak w jednym z sondaży jego partia zdobyła cztery procent poparcia, poczuł się bardzo pewnie. Na tyle, że postanowił "zmienić cel ataku" na Prawo i Sprawiedliwość. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zaskakująca (a może jednak nie?) dyrektywa Korwin-Mikkego dla Nowej Prawicy: "zmieniamy cel ataku, atakować PiS"

Kilka dni później sam ma jednak o wiele większe problemy wewnątrz swojego ugrupowania. Na siedemdziesiąte urodziny otrzymał niezwykły prezent. Z partii odchodzi bowiem jej wiceprezes i szef warszawskiego okręgu KNP, Olaf Wojak. Jak czytamy w specjalnym oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku:

Oczekujemy od Pana Prezesa przeprosin za niespodziewane przerwanie w trakcie prowadzenia Spotkania Partii Kongresu Nowej Prawicy, który odbył się 7.10.2012 w Hotelu Bristol w Warszawie i odebranie możliwości kontynuowania zjazdu partii wg ściśle opracowanego planu i poczynionych przygotowań, które były zgodne z pełnioną przeze mnie funkcją Wiceprezesa Partii, prezesa oddziału stołecznego oraz gospodarza spotkania.

Oczekujemy od Pana Prezesa przeprosin za zmarnowany potencjał, publiczne upokorzenie i brak poszanowania dla pracy trzydziestu czterech osób, które przez trzy tygodnie starannie przygotowywały całe spotkanie w tym multimedialne prezentacje prezentujące dokonania członków i sympatyków KNP w sześciu miastach w Polsce. Naszym zdaniem, przez rezygnację z opracowanego planu stracono szanse prowadzenia najbardziej udanego spotkania partyjnego w historii naszej organizacji.

Ukazując kompetentne działania osób, które przygotowywały Konwent mieliśmy nadzieję, że utorują one drogę do profesjonalizmu w działaniu partii i zmiany jej wizerunku. Miejsce konwentu, sposób przygotowania był pracą i pomysłem oddziału stołecznego KNP. Dodatkowo kilku członków Stołecznego KNP wyłożyło własne pieniądze które pokryły różnicę między budżetem przeznaczonym na konwent, a jego rzeczywistą ceną

- napisał Wojak.

Wewnętrzne problemy Kongresu Nowej Prawicy są na tyle poważne, że Korwin-Mikke postanowił zwołać specjalne spotkanie warszawskiego oddziału partii:

V-Prezes KNP i Prezes O/Warszawskiego, p.Olaf Wojak wystąpił z Partii. W związku z tym spotkanie Oddziału Stołecznego z prezesem Januszem Korwin-Mikkem odbędzie się 29 października (poniedziałek ) o godz 18 w siedzibie partii w Warszawie ul.Wilcza 29a lok.4a, kod 100#2902. Kto może przynieść za sobą składane krzesełko jest o to niniejszym proszony...

- napisał Korwin-Mikke na swojej stronie internetowej.

Cała sytuacja wygląda na mocno groteskową. Ale czy podobnych incydentów nie było w Unii Polityki Realnej i kolejnych partiach JKM?

lw, Facebook

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...