Kaczorowski na Wawel? “Decydujący głos należy do Jego Rodziny, metropolity krakowskiego oraz władz państwowych”

Czytaj więcej Subskrybuj 50% taniej
Sprawdź
Fot. PAP/Artur Reszko
Fot. PAP/Artur Reszko

W związku z ekshumacją ciała ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie poddaje pod rozwagę Jego Rodzinie oraz najwyższym władzom państwowym zgłoszoną już przez nas zaraz po katastrofie smoleńskiej propozycję pochowania Go w królewskiej nekropolii na Wawelu, w której spoczywają doczesne szczątki najlepszych synów naszej Ojczyzny.

Uważamy, że człowiek, który chlubnie zakończył trwającą ponad pół wieku misję legalnych, konstytucyjnych władz Polski, spełnianą przez nie na obczyźnie w bezkompromisowej walce z dwoma największymi ludobójczymi totalitaryzmami XX wieku i zginął w służbie niepodległej Rzeczypospolitej, oddawszy jej całe swoje życie, zasługuje na uhonorowanie go pochówkiem w tej samej krypcie, w której spoczęła prezydencka para Lecha i Marii Kaczyńskich.

Ranga i symbol urzędu Prezydenta RP oraz sposób, w jaki sprawował go śp. Ryszard Kaczorowski, w pełni uzasadniają naszą prośbę, chociaż zdajemy sobie sprawę, że decydujący głos w tej kwestii należy do Jego Rodziny, metropolity krakowskiego oraz władz państwowych RP.

Przewodniczący POKiN
mjr Ryszard Brodowski

Rzecznik POKiN
dr Jerzy Bukowski

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.

Autor

Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24 Wspieraj patriotyczne media wPolsce24

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych