PiS zwiększa przewagę. Formacja Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o 8 punktów procentowych

Najnowszy sondaż, Fot. wyboryxaa.pl
Najnowszy sondaż, Fot. wyboryxaa.pl

Najnowszy sondaż uliczny, prowadzony na zlecenie portalu Wybory.xaa.pl, pokazuje, że PiS rośnie w siłę. Umacnia się na prowadzeniu w sondażach poparcia politycznego.

Badanie pokazuje, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 36,4 procent Polaków. To o ponad 1 pkt. procentowy więcej niż w poprzednim badaniu. Z kolej Platforma wciąż traci. Obecnie poparcie dla formacji Tuska deklaruje 27,9 procent badanych. To spadek o 0,7 pkt.

Sondaż pokazuje, że o trzecią pozycję wśród partii politycznych walczy Ruch Palikota oraz SLD. Na pierwszą formację chce głosować 10,5 proc. wyborców (wzrost o 2,4 pkt.), na ugrupowanie Leszka Millera - 10,2 proc. (spadek o 1,6 pkt.).

Do parlamentu weszłaby również Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (5,2 proc., spadek o 1 punkt). Natomiast PSL, Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, PJN i PPP nie otrzymałyby ani jednego miejsca w Sejmie.

Z kolei sondaż Homo Homini dla Wirtualnej Polski pokazuje inny układ sił. Według tego badania, to PO prowadzi - z poparciem 33 proc. - przed PiS. Prawo i Sprawiedliwość zyskuje 31 procent.

Widać, że ofensywa PiSu oraz błędy rządzących wciąż działają na korzyść PiSu i mogą doprowadzić do zmian na polskiej scenie politycznej.

KL,wybory.xaa.pl

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...