1 euro - za taką kwotę Marcin P. sprzedał holenderskiej spółce niemieckie linie lotnicze OLT Express Germany

fot. PAP
fot. PAP

Marcin P. sprzedał linie lotnicze OLT Express Germany za 1 euro - poinformowały "Fakty TVN". Do transakcji doszło tuż przed wybuchem afery.

To kolejny wątek afery finansowej Amber Gold. Jak ustaliły "Fakty" TVN, firma Marcina P. sprzedała niemiecki oddział linii lotniczych OLT Express za 1 euro. Do tej tajemniczej transakcji doszło dwa miesiące przed upadkiem gdańskiego parabanku.

Amber Gold był jedynym właścicielem działających po wspólnym szyldem polskich i niemieckich linii lotniczych OLT Express. Niemiecka linia lotnicza wciąż  istnieje i ma się dobrze. Do dziś wozi pasażerów m.in. na trasie z Zurychu do Warszawy.

Jak podały "Fakty" TVN, niemiecki oddział linii lotniczych OLT Express został sprzedany holenderskiej spółce lotniczej tuż przed upadkiem Amber Gold.  Firmę sprzedano za ... 1 euro.

Zdaniem ekspertów Marcin P. pozbył się OLT Express Germany, aby po ewentualnym bankructwie nie mieć na głowie niemieckich prokuratorów.

Bardzo wiele tytułów dotyczy płatności zagranicznych. Myślę więc, że linia lotnicza jest dobrym sposobem na wyprowadzenie pieniędzy

–  powiedział w rozmowie z "Faktami" TVN Marek Serafiński z portalu Polski Rynek Transportu Lotniczego.

Sprawę sprzedaży OLT Germany bada prokuratura. Według szacunków wartość mienia niemieckiej linii lotniczej, w tym czterech samolotów, wynosi 25 milionów złotych.

ansa/ TVN24.pl/onet.pl

Autor

Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie Klikasz i czytasz tygodnik Sieci na telefonie
W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...