"Układ gdański" coraz bardziej rozległy. "Czy tacy ludzie mają stać na czele klubów sportowych, wychowujących młodzież?"

fot. tvn24.pl
fot. tvn24.pl

Po przeczytaniu materiału "Gdański układ przyłapany na zdjęciach" zdecydowałem napisać do Państwa, gdyż nie rozszyfrowaliście jeszcze jednej osoby na tym zdjęciu, która mogłaby zainteresować Was swoja "ciekawa" historia. Mianowice Pan w okularach bezpośrednio powyżej Donalda Tuska to Prezes GKS Stoczniowiec - Marek Kostecki, były radny miasta Gdańska, wiceprezydent miasta oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta z ramienia UW, który wsławił się miedzy innymi likwidacja Gdańskiego browaru (owiana do dziś tajemnica sprzedaż Gdańskiego Browaru grupie Żywiec). Pod tym linkiem więcej na temat sprzedaży browaru.

Marek Kostecki był Szefem Agencji Mienia Wojskowego - o tym niestety mało materiałów, ale dla chcącego nic trudnego. Trudno uwierzyć, że były hokeista Stoczniowca (oraz milicyjnej Polonii Bydgoszcz) zostałby ot tak delegowany na takie stanowisko - tutaj musicie więcej poszukać, ja niestety nie mam więcej info.

Co powinno zainteresować Państwa najbardziej to fakt, ze Pan Kostecki jako prezes klubu Stoczniowiec otrzymał od miasta w użytkowanie na 30 lat Hale Olivia - ta sławną hale, gdzie odbył się 1-wszy zjazd Solidarności, a po latach zjazd założycielski PO...

Hale przekazano klubowi w połowie lat 90-tych, kiedy była najnowocześniejszym miejscem do uprawiania hokeja w Polsce...

Co więcej - dzisiaj hala jest w stanie kompletnego upadku - nadzór budowlany kilka lat temu zamknął nawet obiekt na kilka miesiecy. Dwa lata temu odbył się remont generalny dachu hali, na który wydano....uwaga 18 mln PLN !!! CZYTAJ TUTAJ. Jako znawca tematu podpowiem, ze w Giżycko w zeszłym roku oddano całkowicie nowe lodowisko za... 14 mln PLN

W zeszłym roku obok hali wybudowano "Dom Sportowca" - całość za miejskie pieniądze. Ostatnio "Dom Sportowca" został przemianowany na "Hotel Olivia" i nie służy on już sportowcom, tylko jest obiektem komercyjnym, z którego całkowite zyski czerpie... GKS Stoczniowiec. Wszystko byłoby w porządku, ale klub GKS Stoczniowiec pozbył się pierwszej drużyny hokejowej, która zakończyła występy w Polskiej Lidze Hokejowej 2 sezony temu i nie przekazuje zarobionych pieniędzy na rozwój sportowy młodzieży tylko... no właśnie nie wiadomo co z nimi robi. Ciekawostka jest tez to, ze w zarządzie klubu Stoczniowiec zasiada były Radny Miasta Gdańska Władysław Leczkowski (SLD) - osławiony glosowaniem na dwie ręce. CZYTAJ TUTAJ.

Czy tacy ludzie jak wyżej opisani maja stać na czele klubów sportowych, wychowujących młodzież? Odpowiedz pozostawiam Państwu... i przepraszam za chaotyczny charakter listu, ale nie jestem dziennikarzem, a chciałem się z Państwem podzielić kilkoma istotnymi dla Gdańska informacjami.

(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

CZYTAJ TAKŻE:

Czy każdy może "przybić piątkę" z premierem? "Tusk nie ma i nie miał relacji towarzyskich czy koleżeńskich z sędzią Milewskim"

WIDEO:

Komentarze

Liczba komentarzy: 0