Skrzyżowanie ulicy Gajowickiej, Zaporoskiej i Szczęśliwej we Wrocławiu będzie nosiło nazwę Rondo Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości jej nadania uczestniczyli kombatanci, władze miasta z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem na czele, uczniowie oraz kibice, którzy przynieśli ze sobą ogromny transparent: "Partyzancka Armio Wyklęta, Śląsk Wrocław o Was pamięta".

Wcześniej zapraszając na uroczystość kibiców Śląska Wrocław prezydent Wrocławia napisał m.in.:

Jestem dumny, że uhonorujemy w naszym mieście pamięć o wybitnych Polakach i patriotach, obrońcach prawdy, a nade wszystko bohaterów, ludzi niezłomnej energii i odwagi, za lata wiernej służby Ojczyźnie, za oddanie, jakiego przykłady trudno dziś znaleźć.

Wierzę, że nadaniu rondu we Wrocławiu imienia Żołnierzy Wyklętych (…) oraz udział w jego uroczystym otwarciu będzie sprzyjać wielu wspólnym refleksjom dotyczącym historii najnowszej naszego kraju. Będzie też zachętą dla najmłodszej generacji Polaków, do poznawania dorobku oraz pielęgnowania pamięci o tradycjach i ideałach narodowego oręża.

Decyzję o nadaniu nazwy jeszcze w lipcu br. podjęli miejscy radni. W ten sposób władze miasta uhonorowały wojskowe środowisko podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, które w latach 40. stawiało opór sowietyzacji Polski i przeciwstawiało się próbie podporządkowania ZSRR. Od 2011 roku, 1 marca jest świętem państwowym poświęconym Żołnierzom Wyklętym.