Prof. Bogusław Wolniewicz dla wPolityce.pl po marszu "Obudź się, Polsko": "Wzruszenie, ale też duma. Duma, że Polska nie zginęła"

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

wPolityce.pl: Co pana skłoniło do wzięcia udziału w tym marszu?

Prof. Bogusław Wolniewicz, filozof, logik, publicysta: Polska dusza i chrześcijańska dusza. Po prostu.

 

Tu jest Polska?

Tak. Muszę powiedzieć, że jestem wzruszony i zachwycony. Gdy na początku tej części artystycznej zabrzmiała "Warszawianka", to coś za gardło mnie chwyciło.

 

Wzruszenie?

Wzruszenie, ale też duma. Duma, że Polska nie zginęła. Nie wiem, ilu nas tu jest, ale trzeba to pomnożyć przez 100. Nas tu jest tak naprawdę 10 milionów. My jesteśmy tylko reprezentacją.

 

Czego chcą ci Polacy tu obecni, tu reprezentowani?

Oni chcą zgody. My chcemy zgody. Nie szukamy zwady, nie szukamy wojny. To jest marsz pokojowy. Szukamy porozumienia z wszystkimi, z Donaldem Tuskiem włącznie. Oczekujemy, że na ten marsz pokojowy, podjęty w dobrej woli, odpowiedzą oni też gestem dobrej woli. A ten gest dobrej woli, to jest mały przecież gest. Jedno polecenie pana premiera i Telewizja Trwam otrzyma miejsce na multipleksie. I jeżeli tak się stanie, to nie należy traktować gestu strony rządowej jako jej przegranej, tylko jako akt mądrości politycznej.

 

Polaków chcących TV Trwam jest już tak wielu, że nie da się ich zlekceważyć?

To się kumuluje, to będzie narastało.

Autor

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.