Tak się w TVP pokazuje lidera opozycji, a tak szefa zaprzyjaźnionej partii i zarazem premiera. Zobacz manipulacje po debacie gospodarczej

Fot. wPolityce.pl
Fot. wPolityce.pl

Jak wiadomo, kiedy psa chce się uderzyć, kij zawsze się znajdzie. To stare przysłowie powtarzają sobie zapewne na redakcyjnych kolegiach większości mediów elektronicznych bo inaczej nie byliby w stanie zadowolić władzy. A tak, PiS zawsze jest zły. Jak mówi o skandalicznych zaniechaniach w smoleńskim śledztwie - źle, bo nie mówi o ekonomii. Jak mówi o gospodarce - to znaczy cynicznie dba o wizerunek. Fe! Jak przedstawia program gospodarczy - niedobrze, że nie pyta ekonomistów. A jak zapyta organizując dużą debatę? Co wtedy zrobić?

Wtedy można:

1. Tak zmontować wypowiedzi zaproszonych ekspertów by wyszło iż wszyscy złoili skórę partii opozycyjnej

2. Tak zmontować słowa lidera tej partii by wyszło iż sam przyznaje, że tego co obiecuje nie zrealizuje

3. Tak go skadrować (ujęcie z tyłu, w czasie wypowiedzi!) by wyszedł na nieuczesanego buraka, po czym skontrastować z propagandowym wizerunkiem premiera z zaprzyjaźnionej partii. Patrz powyżej - to kadry z tego samego materiału!

4. Na koniec zaś puścić materiał z bazaru, z opiniami bazarowych sprzedawców i stwierdzić w puencie, że dobrze by było by ci przemądrzali politycy udali się czasem na taki bazar. Wszystko jasne?

To właśnie zrobiły "Wiadomości" TVP. A najlepsze były późniejsze biadania nad brakiem wolności słowa na Białorusi. Czy naprawdę wam tak daleko do Mińska?

wu-ka

 

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.