PJN chce, by sąd wykreślił Platformę Obywatelską z ewidencji partii politycznych - z powodu nazwy. Lider PJN Marek Migalski przekonywał w piątek, że nazwa partii rządzącej wprowadza wyborców w błąd, ponieważ nie jest to Platforma Obywatelska, ale - jak mówił - "antyobywatelska".
Wniosek w sprawie wykreślenia PO z ewidencji partii politycznych trafić ma do Sądu Okręgowego w Warszawie jeszcze w piątek.
Naszym celem nie jest delegalizacja tej partii czy ściganie jej działaczy, tyle tylko, że domagamy się pozbawienia tej partii owego przymiotnika +obywatelska+"
- powiedział Migalski na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.
Eurodeputowany przekonywał, że PO
nie jest obywatelska, a jest właściwie partią antyobywatelską
dlatego, jak mówił, PJN będzie domagać się wykreślenia przymiotnika "obywatelska" z nazwy partii rządzącej.
Nazwa partii nie może wprowadzać w błąd, partia Leszka Millera nie może się nazywać Sojusz Prawicy Demokratycznej, partia Janusza Palikota nie może się nazywać Ruch Kowala, dlatego Platforma Obywatelska nie może się nazywać obywatelska
- mówił polityk.
Zdaniem Migalskiego PO wielokrotnie pokazała, że nie jest obywatelska, o czym świadczyć mają m.in. - jak wylicza PJN we wniosku do sądu - zmiany w prawie o zgromadzeniach, "wzrost liczby podsłuchów", "wzrost liczby fotoradarów", "proces właściciela witryny Antykomor.pl", "rozrost biurokracji", "wzrost podatków w Polsce".
lw, PAP
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/140162-pjn-apeluje-o-zmiane-nazwy-po-migalski-chcemy-usuniecia-przymiotnika-obywatelska
Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Najważniejsze teksty publicystyczne i analityczne w jednym miejscu! Dołącz do Premium+. Pamiętaj, możesz oglądać naszą telewizję na wPolsce24. Buduj z nami niezależne media na wesprzyj.wpolsce24.