Ustawa o związkach partnerskich to prosta droga do oddania dzieci homoseksualistom. Europosłanka SLD odkrywa karty

fot. PAP / EPA
fot. PAP / EPA

Nie ma już najmniejszych wątpliwości jaki jest cel środowisk mniejszościowych, lobbujących za podpisaniem ustawy o związkach partnerskich. Europosłanka SLD Lidia Geringer de Oedenberg mówi o tym otwarcie na swoim blogu.

Zgodnie z zapowiedzią francuskiej minister Sprawiedliwości, powołującej się na obietnice wyborcze prezydenta Hollande'a, w 2013 r. Francja zalegalizuje małżeństwa homoseksualne. Jak podaje "Le Monde", obywatele Francji tej samej płci będą mogli od przyszłego roku nie tylko wziąć ślub, ale i adoptować dzieci. Jeżeli w październiku ustawa przejdzie przez obie Izby Parlamentu, Francja będzie 9 krajem Unii, który zalegalizuje małżeństwa homoseksualne.

Geringer de Oedenberg przytacza dalej sondaż przeprowadzony przez La Lettre de L’Opinion, według którego 65 proc. Francuzów popiera małżeństwa homoseksualne, a 53 proc. opowiada się za umożliwieniem im prawa do adopcji dzieci.

Wysokie poparcie do pewnego stopnia "przygotowała" (po prawie 10-letniej batalii politycznej) regulacja z 1999 r. umożliwiająca zawieranie związków partnerskich (PACS). Związki hetero i homoseksualne otrzymały wtedy część praw z tych, jakie mają małżeństwa. PACS jednak nie dawały prawa adopcji dzieci przez pary tej samej płci

- pisze europosłanka SLD. Podkreśla też, że na 27 państw Unii Europejskiej 14 wprowadziło już jakąś formę legalizacji związków homoseksualnych. W pięciu pary te mogą zawierać małżeństwa i adoptować dzieci, w dziewięciu mają prawo do związków partnerskich (we Francji i w Luksemburgu dotyczy to także par heteroseksualnych).

Małżeństwa jednopłciowe mogą być zawierane w: Holandii (od 2001), Belgii (od 2003), Hiszpanii (od 2005), Szwecji (od 2009) i Portugalii (od 2010).

Związki partnerskie funkcjonują: w Danii (od 1989), Francji (od 1999), Niemczech (od 2001), Finlandii (od 2002), Luksemburgu (od 2004), Wielkiej Brytanii (od 2005), Czechach (od 2006), Słowenii (od 2006) i na Węgrzech (od 2009).

- wymienia dalej Geringer de Oedenberg.

Przypomina też, że firmowany przez SLD projekt ustawy o związkach partnerskich, który na początku kadencji wpłynął do laski marszałkowskiej wzorowany jest właśnie na wzorze francuskim.

Posłanka ubolewa, że jak na razie nastroje społeczne w Polsce nie sprzyjają przeforsowaniu projektu, co widać w sondażach. Aż 79 proc. Polaków sprzeciwia się małżeństwom homoseksualistów, a popiera je zaledwie 16 proc. Adopcji dzieci przez pary homoseksualne sprzeciwia się aż 93 proc, a popiera je zaledwie 5 proc.

Mimo, że posłanka Lidia Geringer de Oedenberg, przewiduje iż przygotowany orzez SLD projekt trafi do sejmowej zamrażarki, żywi jednak nadzieję, że otrzyma zielone światło w przyszłej kadencji Sejmu.

Działania lobby homoseksualnego obliczone są na lata. Środowiska mniejszościowe doskonale zdają sobie sprawę, że mentalizowanie społeczeństwa wymaga długofalowych działań. W liberalnej Francji "batalia polityczna" zajęła dziesięć lat. Polska jest już na właściwej ścieżce. Przed nami dekada homoseksualnej propagandy. Miejmy nadzieję, że nie przesiąkniemy nią na tyle, by podzielić los 14 innych krajów Unii Europejskiej.

 

mall

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych