Inicjatywa warta wsparcia, pochwały i popularyzacji. Rusza portal IPN o niemieckich obozach zagłady i obozach koncentracyjnych w okupowanej Polsce truthaboutcamps.eu

1 września, w dniu rocznicy agresji Niemiec na Polskę, Instytut Pamięci Narodowej uruchamia pod adresem truthaboutcamps.eu witrynę edukacyjną poświęconą niemieckim obozom zagłady i obozom koncentracyjnym stworzonym przez Niemcy na ziemiach polskich. Witryna jest dostępna w językach angielskim i polskim. Portal został przygotowany przez historyków z IPN przede wszystkim z myślą o odbiorcach zagranicznych. Wciąż bowiem pojawiają się w światowych mediach i oficjalnych wystąpieniach wypowiedzi o "polskich obozach śmierci". Jest to nie do przyjęcia – są to wypowiedzi nieprawdziwe. Pełną i jedyną odpowiedzialność za stworzenie "fabryk śmierci" ponoszą Niemcy.

IPN portal on German death camps and concentration camps in occupied Poland is launched at truthaboutcamps.eu
On September 1, marking the anniversary of German invasion of Poland, the Institute of National Remembrance launches an educational portal at truthaboutcamps.eu on German death camps and concentration camps in occupied Poland. The portal is available in English and Polish. It was prepared by IPN historians specially for foreign readers, because both in international media and in official statements one can find the term "Polish death camps". This is unacceptable. Such statements are untrue.

The sole responsibility for the establishment of "death factories" lies with Nazi Germany.

gim, IPN