Rządzi nami moralny margines. Jak na obrazku. "W jakim innym miejscu Europy można by sfotografować coś podobnego?"

fot. PAP / R. Jocher
fot. PAP / R. Jocher

Ale numer zrobił im Marcin P! Ustawić w jednym rzędzie kilkunastu peowskich osiłków rządzących w Gdańsku, przyodziać w jaskrawe kamizelki i nakazać im ciągnąć samolot we wskazanym przez przestępcę kierunku – rekord świata! W jakim innym miejscu Europy można by sfotografować coś podobnego? Powróz, przy pomocy którego rządzące w Gdańsku typy ciągną aeroplan należący do dwudziestoparoletniego oszusta urasta do rangi symbolu, coś na kształt herbu gdańskiej zgrai.


To zdjęcie załatwia właściwie wszystko. Wrzuca do kubła wszelkie zaklęcia, mądrości i brednie, którymi obdarował nas wczoraj w Sejmie Donald Tusk. To zdjęcie dowodzi, po raz któryś z kolei, że rządzi nami moralny margines, wyćwiczony w obłudnych słowach, gestach, histerycznych manierach, mający uczciwych ludzi za nic. To jest margines złożony także z polityków PSL. Do wczoraj miałem jeszcze złudzenie, że może ludowcy przejrzą wreszcie na oczy i ujrzą drogę, którą są prowadzeni na manowce elementarnej przyzwoitości. Wszelkie złudzenia diabli jednak wzięli. Głosowanie potwierdziło, że koryto jest najważniejsze, a cała reszta to tylko szopka na użytek pożytecznych idiotów.


Oglądając to zdjęcie każdy uczciwy człowiek powinien się czuć upokorzony. Bez względu na to, czy mieszka Krakowie, Białymstoku, Warszawie, czy w Gdańsku. To ilustracja haniebnego szamba. Nie tylko gdańskiego. Wszak te osiłki, to bardzo bliscy partyjni kumple Donalda Tuska i sprawujący władzę z jego poręki.


Zapewne po odwaleniu tej ciężkiej roboty, po odholowaniu samolotu we wskazane przez P. miejsce wszyscy poszli, znowu jak po sznurku, na wspólny ochlaj. Pewnie były i prezenty dla tak znakomitych gości, bo jakże inaczej. Po tym bankiecie zarzygano całe państwo. Ot, co może margines.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Paweł Adamowicz zaklina rzeczywistość: "Zarzuty o istnieniu systemu mafijnego w Gdańsku, to wielka hucpa"


Krzysztof Czabański: złoci chłopcy czy jełopy? "Dzielni chłopcy z PO najwyraźniej nie wiedzą, co to jest przecinanie wstęgi"

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...