Rządzi nami moralny margines. Jak na obrazku. "W jakim innym miejscu Europy można by sfotografować coś podobnego?"

fot. PAP / R. Jocher
fot. PAP / R. Jocher

Ale numer zrobił im Marcin P! Ustawić w jednym rzędzie kilkunastu peowskich osiłków rządzących w Gdańsku, przyodziać w jaskrawe kamizelki i nakazać im ciągnąć samolot we wskazanym przez przestępcę kierunku – rekord świata! W jakim innym miejscu Europy można by sfotografować coś podobnego? Powróz, przy pomocy którego rządzące w Gdańsku typy ciągną aeroplan należący do dwudziestoparoletniego oszusta urasta do rangi symbolu, coś na kształt herbu gdańskiej zgrai.


To zdjęcie załatwia właściwie wszystko. Wrzuca do kubła wszelkie zaklęcia, mądrości i brednie, którymi obdarował nas wczoraj w Sejmie Donald Tusk. To zdjęcie dowodzi, po raz któryś z kolei, że rządzi nami moralny margines, wyćwiczony w obłudnych słowach, gestach, histerycznych manierach, mający uczciwych ludzi za nic. To jest margines złożony także z polityków PSL. Do wczoraj miałem jeszcze złudzenie, że może ludowcy przejrzą wreszcie na oczy i ujrzą drogę, którą są prowadzeni na manowce elementarnej przyzwoitości. Wszelkie złudzenia diabli jednak wzięli. Głosowanie potwierdziło, że koryto jest najważniejsze, a cała reszta to tylko szopka na użytek pożytecznych idiotów.


Oglądając to zdjęcie każdy uczciwy człowiek powinien się czuć upokorzony. Bez względu na to, czy mieszka Krakowie, Białymstoku, Warszawie, czy w Gdańsku. To ilustracja haniebnego szamba. Nie tylko gdańskiego. Wszak te osiłki, to bardzo bliscy partyjni kumple Donalda Tuska i sprawujący władzę z jego poręki.


Zapewne po odwaleniu tej ciężkiej roboty, po odholowaniu samolotu we wskazane przez P. miejsce wszyscy poszli, znowu jak po sznurku, na wspólny ochlaj. Pewnie były i prezenty dla tak znakomitych gości, bo jakże inaczej. Po tym bankiecie zarzygano całe państwo. Ot, co może margines.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Paweł Adamowicz zaklina rzeczywistość: "Zarzuty o istnieniu systemu mafijnego w Gdańsku, to wielka hucpa"


Krzysztof Czabański: złoci chłopcy czy jełopy? "Dzielni chłopcy z PO najwyraźniej nie wiedzą, co to jest przecinanie wstęgi"

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...

Redaktor Naczelna: Marzena Nykiel

Zespół: Krzysztof Bałękowski, Wojciech Biedroń, Adam Kacprzak, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Tomasz Karpowicz, Kamil Kwiatek, Aleksander Majewski, Adam Stankiewicz, Weronika Tomaszewska, Anna Wiejak.

Autorzy: Łukasz Adamski, Piotr Cywiński, Krzysztof Feusette, Grzegorz Górny, Edyta Hołdyńska, Jerzy Jachowicz, Aleksandra Jakubowska, Stanisław Janecki, Dorota Łosiewicz, Maja Narbutt, Maciej Pawlicki, Andrzej Potocki, Marek Pyza, Aleksandra Rybińska, Marcin Wikło.

Używasz przestarzałej wersji przeglądarki Internet Explorer posiadającej ograniczoną funkcjonalność i luki bezpieczeństwa. Tracisz możliwość skorzystania z pełnych możliwości serwisu.

Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnej.