Krzysztof Czabański: złoci chłopcy czy jełopy? "Dzielni chłopcy z PO najwyraźniej nie wiedzą, co to jest przecinanie wstęgi"

Z przodu M. Struk i P. Adamowicz, Fot. PAP/Roman Jocher, za wybrzeze24.pl
Z przodu M. Struk i P. Adamowicz, Fot. PAP/Roman Jocher, za wybrzeze24.pl

Jak wiadomo, politycy Platformy Obywatelskiej nie mieli nic wspólnego z Amber Gold. Kolejny dowód na rzecz tej tezy opublikował portal Wybrzeże24.pl Jest to zdjęcie grupki działaczy PO, którzy 12 grudnia 2011 r. na lotnisku w Gdańsku przeciągają samolot, należący do Marcina P. z Amber Goldu. Patrz załączone zdjęcie, bo warto, gdyż jest nader zabawne! Na pierwszym planie widać marszałka wojewódzkiego samorządu, Struka i prezydenta Gdańska, Adamowicza. Ze zdjęcia trudno wywnioskować, skąd  dokąd ten samolot jest przeciągany. Nie jest wykluczone, że dzielni chłopcy z PO odciągali samolot z pasa startowego, nie chcąc dopuścić do inauguracji kolejnego przedsięwzięcia oszukańczej firmy?

Jednak, niegdysiejszy opozycjonista i  poeta, Antoni Pawlak, pełniący rolę rzecznika prasowego pana prezydenta Gdańska, Adamowicza stwierdził autorytatywnie, iż „owo przeciąganie samolotu było czymś w rodzaju przecinania wstęgi. Prezydent jakoś nie wpadł na pomysł  by w takich przypadkach sprawdzać, kto był producentem wstęgi”.

Widomy to znak,  że kolega Antek  jest nadal w dobrej formie i żart przychodzi mu łatwo. Szkoda, że to żart w obronie takiego indywiduum jak prezydent Gdańska  Adamowicz. Choć po sprawiedliwości muszę  przyznać, że gdyby prezydent Adamowicz trafił do pracy  przy przeciąganiu ciężarów zimą na lotnisku może i byłby wreszcie na swoim  miejscu? O ile uczciwi pracownicy fizyczni chcieliby mieć z nim cokolwiek wspólnego!

Ale z tego zdjęcia i z wyjaśnienia rzecznika płynie jeszcze jeden ciekawy wniosek. Otóż, dzielni chłopcy z PO najwyraźniej nie wiedzą, co to jest przecinanie wstęgi. Pod pretekstem zatem, że przecinanie wstęgi przy otwarciu lotniska polega na przeciągnięciu  samolotu, a przy  otwarciu autostrady – na przepchnięciu  betoniarki, można ich zagnać do robót ciężkich a i, da Bóg, użytecznych społecznie.

Niestety, ludzie złośliwi mogą z tego zdjęcia i z dodanych do niego wyjaśnień wysnuć wniosek szkaradny: nie dość, że politycy PO nie wiedzą w czym biorą udział, to jeszcze są kompletnymi jełopami.

Studio TV

W tym miejscu za chwilę pojawią się komentarze...