Jaka była geneza powstania Narodowych Sił Zbrojnych? Czym NSZ różniły się od innych polskich formacji zbrojnych istniejących w tym samym okresie? Jaką strategię wobec dwóch okupantów przyjęły Narodowe Siły Zbrojne? Jakie były powojenne działania formacji narodowej i co stało się z jej żołnierzami? Jak Narodowe Siły Zbrojne były przedstawiane w propagandzie PRL, a jak są oceniane w III RP? Na jaką ocenę żołnierze NSZ naprawdę zasłużyli?
Na te i inne pytania związane z Narodowymi Siłami Zbrojnymi odpowie historyk, badacz dziejów podziemia niepodległościowego Leszek Żebrowski. Spotkanie odbędzie się we wtorek 4 września o godz. 17 w Muzeum Niepodległości przy Al. Solidarności 62.
Leszek Żebrowski – historyk, badacz dziejów podziemia niepodległościowego, publicysta, współautor „Encyklopedii Białych Plam”, członek Honorowego Komitetu Poparcia akcji Stowarzyszenia KoLiber „Goń z pomnika bolszewika”, autor lub współautor wielu publikacji poświęconych okresowi II wojny światowej i stalinizmu m.in. „Paszkwil „Wyborczej”. Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim”, „Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia”,” Tajne oblicze GL-AL i PPR” „Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu” , „Kryptonim „Orzeł”. Warszawski Okręg Narodowego Zjednoczenia Wojskowego 1947–1954”.
Organizator - Stowarzyszenie KoLiber
Publikacja dostępna na stronie: https://wpolityce.pl/polityka/139039-leszek-zebrowski-narodowe-sily-zbrojne-wobec-dwoch-okupantow-zapowiedz